REKLAMA

Anna Zalewska: To na uczelniach powinno odbywać się doskonalenie zawodowe nauczycieli

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (AW)/AT
  • 07 marca 2017 10:37
Anna Zalewska: To na uczelniach powinno odbywać się doskonalenie zawodowe nauczycieli Minister Anna Zalewska spotkała się w poniedziałek (6 marca) z przedstawicielami Komitetu Nauk o Literaturze (KNoL) Polskiej Akademii Nauk (fot.men.gov.pl)

Anna Zalewska: Uczelnie powinny prowadzić szkolenia dla nauczycieli

• Minister edukacji Anna Zalewska uważa, że doskonalenie zawodowe nauczycieli powinno się odbywać na uczelniach.
• Trwają prace specjalnego zespołu do spraw statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty, który wypracowuje zmiany w tym zakresie – zapewniała minister.

Minister Anna Zalewska spotkała się w poniedziałek (6 marca) z przedstawicielami Komitetu Nauk o Literaturze (KNoL) Polskiej Akademii Nauk.

Podczas spotkania minister Anna Zalewska poinformowała o harmonogramie wdrażanej reformy edukacji, najbliższych planach resortu, zapewniła o otwartości na debatę ze środowiskiem oświatowym, w tym z reprezentantami środowiska akademickiego.

Sprawa, która była szczególnie bliska przedstawicielom KNoL PAN, to kompleksowy system szkolenia nauczycieli i doradztwa zawodowego.

Czytaj też: Zalewska: To nauczyciel dojeżdża do ucznia. Być może potrzebne będą dodatkowe pieniądze

- Trwają prace specjalnego zespołu do spraw statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty, który wypracowuje zmiany w tym zakresie – zapewniała minister Anna Zalewska.- To właśnie na uczelniach powinno się odbywać doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Szefowa MEN zaprosiła środowisko akademickie do dyskusji na temat potrzeb doskonalenia zawodowego nauczycieli. Ponadto, jak zaznaczyła minister Anna Zalewska, w nowym prawie oświatowym została jasno określona lista akredytowanych placówek doskonalenia nauczycieli.

Minister Edukacji Narodowej poinformowała również o prowadzonych już szkoleniach dla nauczycieli, szczególnie tych, którzy będą pracowali z rocznikami I, IV i VII klasy szkoły podstawowej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA