REKLAMA

Antoni Macierewicz: Na wniosek wojewody wojsko wkroczyło do akcji

  • Autor: PAP/AT
  • 16 sierpnia 2017 07:23
Antoni Macierewicz: Na wniosek wojewody wojsko wkroczyło do akcji Wojsko Polskie jest w ciągłej gotowości do udzielenia pomocy związanej z reagowaniem kryzysowym na terenach dotkniętych nawałnicami (fot.mon.gov.pl)

W woj. pomorskim wojsko weszło do akcji w poniedziałek (14 sierpnia) po powiadomieniu przez wojewodę - powiedział szef MON Antoni Macierewicz w Czyczkowach. Jak poinformował, w woj. kujawsko-pomorskim żołnierze podejmą działania w czwartek (17 sierpnia).

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, na wniosek wojewody wydał decyzję o wydzieleniu żołnierzy oraz sprzętu wojskowego do pomocy mieszkańcom.

"Wojsko weszło do akcji po powiadomieniu przez wojewodę i tak będziemy działali na każdym terenie, który będzie tego wymagał" - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz we wtorek (15 sierpnia) w Czyczkowach.

Szef MON zapewnił, że w województwie kujawsko-pomorskim wojsko rozpocznie działania w czwartek (17 sierpnia). "Otrzymałem informację, że w kujawsko-pomorskim pan wojewoda poprosił, żeby wojsko weszło do akcji w dniu pojutrzejszym, czyli 17 sierpnia i tak się oczywiście stanie"- poinformował.

Czytaj też: Mariusz Błaszczak i Bartosz Kownacki odwiedzi miejscowości poszkodowane przez nawałnice

Jak mówił, wojsko skupi się m.in. na udrożnieniu cieków wodnych, głównie kanału Brdy i samej rzeki. "To jest gigantyczna praca, która już doprowadziła do oczyszczenia kilkunastu kilometrów Brdy przez wojsko" - powiedział minister.

Wojsko Polskie jest w ciągłej gotowości do udzielenia pomocy związanej z reagowaniem kryzysowym na terenach dotkniętych nawałnicami. Przedstawiciele wojska biorą udział w działaniach regionalnych zespołów zarządzania kryzysowego oraz na bieżąco monitorują sytuacje związane z koniecznością użycia sił i środków niezbędnych do pomocy - pisze MON.

Minister Obrony Narodowej niezwłocznie podejmuje decyzje, które wiążą się z udzieleniem pomocy przez wojsko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA