REKLAMA

Antoni Macierewicz: Polska staje się kamieniem węgielnym Europy Środkowej

  • Autor: PAP/KDS
  • 29 października 2017 12:19
Antoni Macierewicz:  Polska staje się kamieniem węgielnym Europy Środkowej Antoni Macierewicz, szef Ministerstwa Obrony Narodowej (fot. mon.gov.pl)

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej odebrał w Zamościu w niedzielę (29.10) uroczystą przysięgę od żołnierzy obrony terytorialnej . - Naszym celem jest stworzenie takiej armii, która sama będzie zdolna obronić się przed każdym wrogiem - mówił podczas uroczystości.

Ponad 200 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" złożyło w Zamościu przysięgę wojskową.

- Dzisiaj wasz wysiłek, wasza determinacja, wasze poświęcenie sprawi, że Polska, Polacy będą mogli żyć bezpieczni - zwrócił się do żołnierzy ochotników Macierewicz. - Żołnierz jest przede wszystkim po to, żeby żył, walczył i zwyciężał. Bywa, że może zginąć, ale przede wszystkim ma odeprzeć wroga, ale przede wszystkim ma sprawić, żeby jego miasta, wsie i rodziny były bezpieczne. To jest wasze zadanie - mówił.

Szef MON podkreślił, że Wojska Obrony Terytorialnej są integralną częścią polskiej armii. Jak zaznaczył, to formacja szczególna, której dzisiaj przyglądają się wszyscy sojusznicy Polski.

Według Macierewicza celem jest stworzenie takiej armii, która sama będzie zdolna obronić się przed każdym wrogiem. - To nie znaczy, że rezygnujemy ze współdziałania, współpracy naszych sojuszników. Przeciwnie, chcemy także wspomóc naszych sojuszników, zarówno tych na wschodzie, na północy, jak i na południu - powiedział.

- Polska odbudowująca swoją armię, swoją gospodarkę, swoją siłę społeczną dzięki programom sprawiedliwości społecznej, który jest dzisiaj realizowany, ta Polska staje się kamieniem węgielnym Europy Środkowej, a wy macie zagwarantować jej bezpieczeństwo - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA