REKLAMA

Antoni Macierewicz: przed MON kolejne wyzwania, m.in. modernizacja polskiej armii

  • Autor: PAP/rs
  • 15 listopada 2017 12:12
Antoni Macierewicz: przed MON kolejne wyzwania, m.in. modernizacja polskiej armii - Wielkie dokonania zostały za nami, ale też jeszcze większe wyzwania są przed nami - mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej. (Fot. mon.gov.pl)

Przed MON kolejne wyzwania, m.in. dalsza modernizacja polskiej armii oraz zmiany strukturalne - oświadczył szef resortu Antoni Macierewicz. Zapowiedział m.in. zmiany w korpusie podoficerskim, kontrakt na system antyrakietowy Patriot - Wisła a także otwarcie bazy antyrakietowej w Redzikowie.

• Głównym zadaniem na przyszły rok - które wyznaczyło sobie Ministerstwo Obrony Narodowej - jest wprowadzanie dalszych zmian strukturalnych w polskiej armii.

• Kolejnym celem MON, będzie kontynuowanie modernizacji polskiej armii. Głównie chodzi o kontrakty m.in. na system antyrakietowy Patriot - Wisła oraz na rakiety średniego zasięgu Homar. Zostanie wybrany też współpracownik na budowę okrętów podwodnych.

• Największym wyzwaniem będzie stworzenie nowoczesnej armii cybernetycznej, która będzie broniła przestrzeni cybernetycznej. - Wydamy na to ponad 2 mld zł, a w perspektywie chcemy, żeby tych żołnierzy było ponad tysiąc - zapowiedział minister obrony.

- Wielkie dokonania zostały za nami, ale też jeszcze większe wyzwania są przed nami - powiedział w środę Macierewicz na konferencji podsumowującej dwulecie rządu. - Polska armia musi być silna - podkreślił.

Jak mówił, głównym zadaniem na przyszły rok - które wyznaczyło sobie jego ministerstwo - jest wprowadzanie dalszych zmian strukturalnych w polskiej armii. - Tym razem będzie dokonana zmiana w korpusie podoficerskim. To fundament każdej armii i wymaga bardzo głębokich zmian, tak żeby większe zadania były przejmowane przez podoficerów - poinformował minister Macierewicz.

Kolejnym celem MON, będzie kontynuowanie modernizacji polskiej armii. Antoni Macierewicz zapowiedział, że zostaną podpisane kontrakty m.in. na system antyrakietowy Patriot - Wisła oraz na rakiety średniego zasięgu Homar.

Macierewicz zaznaczył, że zostanie wybrany też współpracownik na budowę okrętów podwodnych. - To się stanie zapewne jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego - wskazał.

Zdaniem szefa MON "bardzo ważnym zadaniem" jest ponadto otwarcie bazy antyrakietowej w Redzikowie (woj. pomorskie). - To się dokona w połowie przyszłego roku - oświadczył Macierewicz.

Poinformował, że planowane jest także "dalsze zwiększanie armii i jej unowocześnianie". Jak stwierdził, "największym" wyzwaniem będzie stworzenie "nowoczesnej" armii cybernetycznej, która będzie broniła przestrzeni cybernetycznej. - Wydamy na to ponad 2 mld zł a w perspektywie chcemy, żeby tych żołnierzy było ponad tysiąc - zapowiedział minister obrony.

Macierewicz zwrócił również uwagę na "sukcesy polskich służb specjalnych". Wskazał m.in. na utworzone w Krakowie centrum doskonalenia kontrwywiadu NATO. - To centrum stworzone na polskiej ziemi, przez polski kontrwywiad - wraz z kontrwywiadem słowackim i dziewięcioma innymi państwami - stworzy doktrynę kontrwywiadowczą, która będzie służyła całemu NATO. I o tym trzeba koniecznie wspomnień - mówił szef MON.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Krzak 2017-11-16 07:36:54
    Wypowiedź ministra Macierewicza na temat generałów była skandaliczna. Ludzie honoru tak się nie zachowują. Ciekawe jakie będą postawy obrażonych generałów. W innych czasach mogli by zażądać satysfakcji a obecnie powinien otrzymać w twarz.
  • Madera 2017-11-15 19:40:03
    Diaspora Wam kazała, wy śmiecia szpiegowskie! Wasze postępowanie powinno natychmiast was zaprowadzić na ławy oskarżonych bandyci. Polaków pieniądze rabujący na rzecz ŻYDA I UKRAIŃCA! I jeszcze śmiecie wyzywać OKUPANCI Nas Polaków ze swoim DUDUSIEM dupolizem obcy autorytament! ZDRAJCY I OKUPANCI WON Z POLSKI BANDYCI !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA