REKLAMA

Apel minister rodziny o pomoc bezdomnym zimą

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 stycznia 2016 15:36
Apel minister rodziny o pomoc bezdomnym zimą Zwrócić się o pomoc dla osoby potrzebującej można do policji, straży miejskiej lub pogotowia (fot. mpips.gov.pl)

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, wystosowała apel o pomoc bezdomnym zimą. „Zwracam się z apelem abyśmy nie pozostawali obojętni w tym trudnym czasie na los potrzebujących” – pisze.

W związku z nasilającym się od kilku dni niskimi temperaturami, minister rodziny, pracy i polityki społecznej wystosowała do Polaków apel. Zwraca się w nim o pomoc, szczególnie osobom bezdomnym.

„W ostatnich dniach w całej Polsce występują niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni poniżej zera. To śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla osób bezdomnych. Zwracam się z apelem abyśmy nie pozostawali obojętni w tym trudnym czasie na los potrzebujących. Bądźmy czujni i sprawdzajmy, czy osoby spotkane na ulicy nie potrzebują naszej pomocy lub schronienia. To może uratować ich życie” – pisze Elżbieta Rafalska.

Rafalska apel kieruje szczególnie do pracowników socjalnych oraz administracji samorządowej, by docierali z informacją i pomocą do wszystkich, którzy potrzebują wsparcia.

„Oczywiście pomóc może każdy. We wszystkich województwach działają centra zarządzania kryzysowego, które są zobowiązane do wskazywania miejsc lub zabierania osób potrzebujących pomocy do ogrzewalni noclegowni lub schroniska. Placówki te działają całodobowo” – przypomina minister.

O pomoc dla osoby potrzebującej zwrócić można się do policji, straży miejskiej lub pogotowia. „Można też zadzwonić na numer 112 i poinformować o konieczności pomocy” – informuje Elżbieta Rafalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA