REKLAMA

Apel nie wyklucza przyjmowania innych polityków do Kukiz'15

 • Autor: GP
 • 21 lipca 2016 12:40
Apel nie wyklucza przyjmowania innych polityków do Kukiz'15 Piotr Apel, poseł Kukiz'15 (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

● Piotr Apel (Kukiz'15) pytany o możliwe transfery polityków z innych partii do Kukiz'15 nie widzi sprzeczności między takim działaniem a celem ruchu.
● Jednocześnie mówi, ze to nie będzie priorytet działania w Sejmie.
● Polityk zaprzecza możliwej współpracy KORWiN i Kukiz'15.

Piotr Apel, poseł Kukiz'15 na antenie TVP mówił o możliwych zmianach w składzie klubu, zwłaszcza gdy w ostatnich dniach doszło do poszerzenia się grona posłów niezrzeszonych. Przypomnijmy, że dwóch posłów wraz z przymusowym opuszczeniem Platformy jako partii może znaleźć się poza klubem PO. Mowa o Michale Kamińskim i Stanisławie Huskowskim. Grzegorz Schetyna wyrzucił ich z partii.

- Chcemy pokazać nową jakość polityki, kiedy to dobro państwa i obywateli jest najważniejsze. Przyjmowanie w nasze szeregi zawodowych polityków nie licowałoby z tym, co proponujemy - mówił Apel. Dodał, że pozyskiwanie polityków innych klubów nie jest i nie będzie dla formacji celem samym w sobie.

Platforma Obywatelska znalazła się w centrum zainteresowania opinii publicznej, gdy pojawiły się jawne rozbieżności stanowisk między politykami partii odnośnie decyzji Grzegorza Schetyny.

Pierwszą, obok samych wyrzuconych, która wystąpiła z krytyką wobec Schetyny była Ewa Kopacz. Polityk mówiła o decyzji lidera Platformy: - Uważam, że nie można powodować takiej oto sytuacji, żeby ludzie albo byli zmuszani do wychodzenia, albo byli wyrzucani z partii.

Pojawiło się uzasadnione pytanie, co zrobią usunięci politycy PO?

Apel nie zna odpowiedzi na to pytanie. Mówiono też o Kukiz'15. - Klub poselski ma być grupą bardzo elitarną i spójną. Mamy bardzo konkretne cele, które chcemy osiągnąć - konstatował polityk Kukiz'15 w rozmowie telewizyjnej. Po czym zapytany o możliwą współpracę Kukiz'16 z partią KORWiN, zaprzeczył jakoby takie rozmowy miały miejsce. Sugerowano, że Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke chcą stworzyć wspólne listy wyborcze.

- Nie wierzę w to, żeby Paweł Kukiz rozmawiał o wspólnych listach wyborczych - powiedział Apel. Jednocześnie stwierdził, że rozmowy między Kukizem a Mikke to tylko "rozmowy towarzyskie".

Obaj panowie się dobrze znają.

Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke, źródło: facebook.com

 • Podobał się artykuł? Podziel się!

  Skomentuj (1 komentarzy)

  • Litości 2016-07-21 15:28:04
   Czy Redaktor oglądał ten program? Wyglada na to ze nie powiedział wyraźnie ze nie K15 nie jest zainteresowane zawodowymi politykami!  REKLAMA

  Znajdź swojego posła i senatora

  LUB
  Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
  REKLAMA