REKLAMA

Apelują do prezydenta o referenum ws. reformy edukacji

  • Autor: PAP/AT
  • 25 maja 2017 19:32
Apelują do prezydenta o referenum ws. reformy edukacji Tego chaosu nie było ani w Pana wyborczym programie, ani w programie PiS - napisali inicjatorzy referendum do prezydenta (fot.znp.edu.pl)

Rodzice i nauczyciele obawiają się o przyszłość polskich dzieci. Nie godzą się na chaos, na nieprzygotowane podstawy programowe i podręczniki, na edukacyjny eksperyment od środka cyklu nauczania - apelują inicjatorzy obywatelskiego referendum edukacyjnego do prezydenta Andrzeja Dudy.

• Wobec "opieszałości Sejmu" inicjatorzy obywatelskiego referendum edukacyjnego zaapelowali do Andrzeja Dudy, by, to prezydent zarządził ogólnokrajowe referendum ws. zmian w oświacie.

• Wniosek nie wszedł w tym tygodniu pod obrady Sejmu, nie wiemy, kiedy wejdzie, a czas płynie. Jest co raz później - powiedziała pełnomocniczka obywatelskiej inicjatywy referendalnej ws. reformy edukacji Dorota Łoboda.

• W czwartek (25 maja) złożyli w Kancelarii Prezydenta petycję w tej sprawie.

"Przyszliśmy - z petycją i prośbą, by pan prezydent włączył się w debatę o edukacji. Sejm zwleka, opieszale podchodzi do obywatelskiego wniosku, który złożyliśmy już dawno. Wniosek nie wszedł w tym tygodniu pod obrady Sejmu, nie wiemy, kiedy wejdzie, a czas płynie. Jest co raz później" - powiedziała po wyjściu z Kancelarii Prezydenta pełnomocniczka obywatelskiej inicjatywy referendalnej ws. reformy edukacji Dorota Łoboda z ruchu "Rodzice przeciwko reformie edukacji".

Czytaj też: Na referendum ws. edukacji za późno?

W złożonej petycji jej autorzy przypominają, że w ciągu zaledwie dwóch miesięcy ponad 910 tysięcy osób wyraziło poparcie dla idei przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji.

Inicjatorzy obywatelskiego referendum edukacyjnego zaapelowali by prezydent zarządził ogólnokrajowe referendum ws. zmian w oświacie (fot.znp.edu.pl)

"Rodzice i nauczyciele obawiają się o przyszłość polskich dzieci. Nie godzą się na chaos, na nieprzygotowane podstawy programowe i podręczniki, na edukacyjny eksperyment od środka cyklu nauczania a nie od pierwszej klasy, na skrócenie o rok kształcenia ogólnego, na gorsze szanse dzieci z terenów wiejskich. Tego chaosu nie było ani w Pana wyborczym programie, ani w programie PiS" - napisali.

"Mając na uwadze społeczne poparcie, jakim cieszy się referendum szkolne, po raz kolejny zwracamy się do Pana z apelem o zarządzenie ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji, dającego możliwość poddania tej ważnej kwestii społecznej pod ocenę zwykłych ludzi" - zaapelowali w petycji.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA