REKLAMA

Armia. Magierowski łagodzi oceny relacji między Dudą i Macierewiczem

  • Autor: GP
  • 22 marca 2017 09:30
Armia. Magierowski łagodzi oceny relacji między Dudą i Macierewiczem MON odpowiedział prezydentowi, list zwrotny nie zadowolił głowy państwa. (fot. youtube.com)

Marek Magierowski prostował ostre wypowiedzi z wtorku (21 marca), gdy sugerowano spór na linii prezydent - szef MON. - Prezydent chce, żeby pewne drażliwe i wątpliwe kwestie zostały jak najszybciej wyjaśnione - mówił w środowy poranek (22 marca) urzędnik Andrzeja Dudy.

• Nie ma sporu na linii Kancelaria Prezydenta - MON - mówił Marek Magierowski.

• Urzędnik prezydenta akcentował, że jeśli będzie trzeba, to będą pisane kolejne listy, a prezydent o ministrach (w tym o Macierewiczu) rozmawia z premier Beatą Szydło.

Nie milkną pytania o sytuację miedzy prezydentem Andrzejem Dudą a szefem MON Antonim Macierewiczem. Po wymianie pism, nadal urzędnicy Andrzeja Dudy dają wyraz jego niepewności. W środę sprawę naświetlał Marek Magierowski. Polityk był gościem Radia Zet.

- Wojna głowy państwa z ministrem Macierewiczem? - pytał retorycznie polityk. - Wczoraj padło określenie spór i myślę, że to zbyt daleko idące interpretacje. Rozmowy, które są prowadzone są  normalne, jak między zwierzchnikiem sił zbrojnych a ministrem obrony - polityk chłodził cześć opinii publicznej, która dopatruje się próby uzyskania przez Andrzeja Dudę większego wpływu na wojsko.

Komentatorzy wielokrotnie podkreślali, że Andrzej Duda nie wyszedł z obozu PiS i nie zdołał od 2015 roku (od wyboru) zbudować swojej pozycji na scenie politycznej. Magierowski negował takie oceny. - Prezydent tylko wywodzi się z obozu PiS. Dziś jest prezydentem, nie jest członkiem partii - mówił.

Szczegóły polityki MON, które zastanowiły Andrzeja Dudę

Dwie sprawy w ostatnich posunięciach MON najbardziej zwróciły uwagę Kancelarii Prezydenta. Pierwszą była sprawa masowego odejścia generałów z Dowództwa Generalnego, a druga to brak wojskowych attaché przy placówkach dyplomacji wojskowej w USA i Wielkiej Brytanii. W liście do szefa MON te dwie kwestie właśnie Andrzej Duda akcentował. Treść listu przeczytasz tutaj.

Na linii MON - Kancelaria Prezydenta niektórzy dopatrują się konfliktu. - Jest tylko zaniepokojenie, ewentualnie różnica zdań - przekonują urzędnicy prezydenta, źródło: Andrzej Hrechorowicz/KPRP/prezydent.pl

- Prezydent chce, żeby pewne drażliwe i wątpliwe kwestie zostały jak najszybciej wyjaśnione a wakaty żeby zostały wypełnione - mówił Magierowski. Fala odejść wojskowych z armii to dla urzędnika prezydenta pewien powód do niepokoju. Co nie znaczy, że źle się dzieje. - Do tej pory na szczęście zmiany odbywały się płynnie - dodawał Magierowski.

Rozmawiano z premier

Dla Kancelarii Prezydenta pisma płynące z MON to nie dość, by uspokoić Andrzeja Dudę. - Prezydent uznał, że wszystkie wyjaśnienia, które dostarczał mu Antoni Macierewicz były niewystarczające. Nie wyczerpują tematu.

Magierowski potwierdził też, że Andrzej Duda poruszał temat szefa MON w rozmowie z Beatą Szydło. Prezydent i premier widują się regularnie. - Kiedy prezydent spotykał się z premier, rozmawiali nie tylko o działalności Macierewicza, ale także o innych ministrach - poszerzył wypowiedź polityk.

O tym jakie są oceny działań ministra Antoniego Macierewicza w Komisji ds. obrony narodowej przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • buachahaha 2017-03-22 11:47:05
    Jakoby nie był ale jest, Świadczy o tym jego brak bezstronności, podpisywanie wszystkiego co dostanie od prezesa za pośrednictwem sejmu, publiczne wypowiedzi w których nie tylko bierze stronę PIS ale napuszcza zwolenników tej partii na ludzi mających inne zdanie, brak prób szukania porozumienia i pośredniczenia w rozwiązywaniu sporów co powinno być prerogatywą prezydenta. Prezydent jest kukiełką w rękach Kaczyńskiego i nikim więcej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA