REKLAMA

Banki pomogą w upowszechnieniu e-administracji?

  • Autor: PAP/JS
  • 10 czerwca 2016 10:38
Banki pomogą w upowszechnieniu e-administracji? Czy można będzie potwierdzić profil zaufany poprzez zalogowanie się do swojego konta bankowego? (Fot. : pixabay.com)

• Centralny Ośrodek Informatyki chce umożliwić zakładanie i potwierdzanie profilu zaufanego przez bankowe konta internetowe.
• Jak donosi "Rzeczpospolita", Ośrodek współpracuje już w tej sprawie z bankiem PKO BP.

- Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej banków wprowadziło taką możliwość, bo to daje realne szanse upowszechnienia profilu zaufanego, który pełni rolę podpisu elektronicznego w kontaktach obywateli z administracją. – stwierdza w rozmowie z dziennikiem Monika Jakubiak, zastępca dyrektora państwowego Centralnego Ośrodka Informatyki.

Gazeta informuje, że trwają także konsultacje z Związkiem Banków Polskich tak, aby standard wypracowany z PKO BP mógł być w przyszłości stosowany także przez inne banki. Chodzi o to, by można było potwierdzić profil zaufany poprzez zalogowanie się do swojego konta bankowego.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • marek zakrzewski 2016-06-10 12:00:32
    Kiedyś była Polska Ludowa, teraz będzie Polska Bankowa. Skończy jak poprzedniczka? 95 proc banków to firmy zagraniczne. Jak się to ma do polskich tradycji, marek itp bzdetów? Wygląda że Najjaśniejsza RP siedzi w kieszeni bankierów. Ciekawa forma wolności gospodarczej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA