REKLAMA

Bartosz Marczuk: Fajnie byłoby, gdyby przedszkola powstawały w firmach

  • Autor: PAP/AT
  • 07 lutego 2017 08:55
Bartosz Marczuk: Fajnie byłoby, gdyby przedszkola powstawały w firmach

• Podejmowanie decyzji o stworzeniu przedszkola przy firmie leży w gestii przedsiębiorców - mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.
• Dobrze by było, gdyby przedszkola powstawały w dużych firmach, gdzie pracują rodzice - uważa wiceminister.

"Fajnie byłoby, gdyby przedszkola powstawały w firmach, ale dla młodszych dzieci. To, co my obserwujemy, to wielkie zapotrzebowanie Polaków na miejsca opieki nad dziećmi w wieku od roku do trzech lat" - powiedział Marczuk.

Jak zaznaczył, podejmowanie decyzji o stworzeniu przedszkola leży jednak w gestii przedsiębiorców. "Ale to już jest ich zadanie, żeby konkurować o pracownika. Dopóki był rynek pracodawcy, to firmom nie opłacało się inwestować w tego rodzaju usługi, bo nie musiały walczyć o pracownika. Podejrzewam, że w miarę upływu czasu będzie się tak działo" - przewidywał wiceminister.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Andrzej STAWSKI 2017-02-07 20:59:47
    Słuszne. Ze względów zawodowych jestem prawie 11/12 miesięcy poza granicami Polski. Byłem w wielu firmach. Co ciekawe duże firmy mają na swoim terenie żłobek, przedszkole oraz szkołę wg. naszej nomenklatury podstawową. Wszystko dla pracowników firmy. Dzieci są nakarmione, wyedukowane na każdym szczeblu. Maluchy mają dużo ciekawych zajęć również jak jest ciepło to na dworzu. Drodzy Państwo jeżeli KimJarKacz chce dobra dla Polskiej Rodziny, to niech jego "rząd" zrobi coś pozytywnego dla dużych firm i można powielać dobre wzory. Ale niestety , mając ciągły dostęp do internetu i obserwując sytuację w kraju zauważam, że ani KimJarKaczowi ani jego pacynkom nie zależy na Polakach tylko na własnych du...ch nienasyconych władzy i kasy. Cieszę się, że jestem to a nie tam w tym Kaczykistanie. PozdrawiamREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA