REKLAMA

BBN: Organizacja szczytu NATO i ŚDM nie jest zagrożona

  • Autor: PAP/JS
  • 23 marca 2016 22:24
BBN: Organizacja szczytu NATO i ŚDM nie jest zagrożona Paweł Soloch, szef BBN, zapewnia, że organizacja ŚDM i szczytu NATO nie jest zagrożona (fot. Kancelaria Prezydenta)

Organizacja szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży nie jest w żaden sposób zagrożona; żadne plany w tym względzie nie uległy zmianie – zapewnił w środę szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Minister, który rozmawiał z dziennikarzami przy okazji wielkanocnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z żołnierzami w Kazuniu Nowym, zwrócił uwagę, że we wtorek (22 marca), po zamachach w Brukseli prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z szefami służb poinformował, że stopień zagrożenia w Polsce nie uległ zmianie.

 - Nie zwiększyło się zagrożenie, co oczywiście nie zwalnia nas z czujności w tej sprawie – powiedział Soloch.

- Służby jeszcze raz weryfikują procedury, które są stosowane. Natomiast nie widzimy na dzień dzisiejszy potrzeby zwiększania stopnia zagrożenia. Obie imprezy lipcowe, czy to szczyt NATO, czy Światowe Dni Młodzieży, w żaden sposób nie są zagrożone i tutaj nie ma żadnych zmian, jeśli chodzi o przygotowania w tym względzie – zapewnił szef BBN.

Czytaj też: Służby gotowe na zabezpieczenie ŚDM oraz szczytu NATO

Soloch przyznał, że ŚDM będą trudne do zabezpieczenia. - Od początku wiadomo, że to jest impreza bardzo duża. My mamy pewne doświadczenia już z przeszłości w tym względzie i oczywiście na bieżąco są zbierane wszystkie informacje, które mają jakiekolwiek znaczenie dla bezpieczeństwa tych imprez, ale na dzień dzisiejszy żadne plany w tym względzie nie uległy zmianie – wyjaśnił szef BBN.

 Jego zdaniem zapowiadana przez MSWiA ustawa antyterrorystyczna "to jest coś, co w ogóle musimy mieć, niezależnie od" ŚDM.

 - Oczywiście to nie są jakieś rozwiązania, które mają dokonać rewolucji w samych przygotowaniach. Przygotowania są w toku. Na bieżąco są wszystkie informacje sprawdzane. Na dzień dzisiejszy nic szczególnego w tym względzie się nie dzieje – powiedział Soloch.

Podkreślił, że nie ma informacji, żeby zagrożenie terrorystyczne rosło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA