REKLAMA

Beata Mazurek: Wyborów nie wygrywa się sondażami

  • Autor: PAP/AT
  • 29 marca 2018 13:09
Beata Mazurek: Wyborów nie wygrywa się sondażami Na wynik w sondażu może mieć wpływ wiele rzeczy - powiedziała rzeczniczka PiS (Beata Mazurek, fot.beatamazurek.pl)

Sondaże należy brać pod uwagę, ale z tyłu głowy trzeba mieć to, w jaki sposób przeprowadza się te sondaże - tak rzecznik PiS Beata Mazurek skomentowała sondaż poparcia dla partii politycznych zrealizowanego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie TVN.

Z sondażu zrealizowanego w dniach 26-27 marca wynika, że na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 28 proc. badanych, czyli 12 pkt proc. mniej niż w lutym, a na PO 22 proc., czyli o 6 pkt proc. więcej w porównaniu z ubiegłym miesiącem. Kolejne miejsca odnotowaliby: Kukiz '15 - 10 proc., wzrost o 4 pkt proc., SLD - 9 proc., wzrost o 3 pkt proc., Nowoczesna - 6 proc., spadek o 2 pkt proc., Partia Wolność - 5 proc., wzrost o 2 pkt proc. i PSL - 5 proc., bez zmian.

"Na wynik w sondażu może mieć wpływ wiele rzeczy. Oczywiście decyzje, które się podejmuje w parlamencie, czy w rządzie, ale też sposób formułowania pytań i kolejność formułowania tych pytań" - powiedziała Mazurek na konferencji prasowej w Sejmie.

"Gdybyśmy dziś zrobili sondaż, czy Polacy popierają zdanie PO dotyczące 500 Plus, to pewnie większość odpowiedziałaby: nie. Czy chcą podwyższenia wieku emerytalnego - też większość powiedziałaby: nie. A jeśli byłoby kolejne pytanie - czy będą głosować za PO? Sądzę, że większość też powiedziałaby nie" - mówiła rzeczniczka PiS.

Czytaj też: Bielan: Do sondaży należy podchodzić spokojnie

Mazurek podkreśliła, że PiS ma "świadomość, że sondaże są istotne", ale wybory - jak mówiła - "wygrywa się ciężką pracą, a nie sondażami".

"Sondaże należy brać pod uwagę, ale z tyłu głowy trzeba mieć to, w jaki sposób przeprowadza się te sondaże" - oceniła Mazurek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • troskliwy dziadek 2018-03-29 16:52:36
    Mazurek to ty ???? chyba nie, bo jak cie oglądam w tv to wnuki uciekaja do kuchni, do babci, że baba jaga ich chce zjeść. Więc lepiej sie ogarnij, a najlepiej zejdź ze sceny politycznej, bo nic nie wnosisz, a tylko ludzi straszysz jędzo !!!
  • antypis 2018-03-29 14:51:19
    Panie Oberek, naotwieraliście tyle frontow, dosłownie jak niejaki Adolf w czasie II WŚ, że już powoli nie wiecie gdzie gasić pożary. Dodatkowo obowiązkowy program ,, koryto +,, w wydaniu XXXL procentuje w sondażach. Tak jak w Uchu prezesa- przegoniliście prawdę i teraz musicie ja gonić.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA