REKLAMA

Beata Szydło i Piotr Gliński szybko zreformują media. Ustawa już za miesiąc?

  • Autor: GP
  • 25 listopada 2015 17:03
Beata Szydło i Piotr Gliński szybko zreformują media. Ustawa już za miesiąc? Szydło: Szczegóły ustawy medialnej w grudniu lub w styczniu (fot. twitter.com)

Premier, po wtorkowym roboczym posiedzeniu rządu, zadeklarowała, że wiceminister Gliński przedstawi nową ustawę medialną. Beata Szydło przewiduje, że konkrety poznany na przełomie grudnia i stycznia.

- Minister Gliński zapewniał, że ustawa medialna będzie miała bardzo szybką ścieżkę procedowania – mówiła na konferencji prasowej premier Szydło. – Dlatego dokonał pewnych zmian personalnych w ministerstwie – dodawała szefowa rządu, odnosząc się do mianowania na wiceministrów Jarosława Sellina i Jacka Kurskiego.

Beata Szydło zapytana o możliwe terminy realizacji zmian wskazała przełom przyszłego miesiąca. Gliński ma przygotować i przedstawić projekt ustawy najwcześniej w grudniu, najpóźniej w styczniu.

- Myślę, że koniec tego roku lub początek przyszłego to moment, gdy poznamy szczegóły legislacyjne nowej ustawy medialnej - precyzowała premier.

Instytucje kultury, a nie spółki

Prawo i Sprawiedliwość, chce zmienić status mediów publicznych. TVP, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa ze spółek prawa handlowego mają zostać przekształcone w instytucje kultury. Zmiana ta ma pozwolić inaczej finansować media, wzmocnić w nich realizację misji i edukacji.

Piotr Gliński zapowiadał te zmiany jeszcze w okresie kampanii wyborczej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA