REKLAMA

Beata Szydło: Najważniejsza jest inwestycja w człowieka

  • Autor: PAP/AT
  • 11 kwietnia 2018 12:45
Beata Szydło: Najważniejsza jest inwestycja w człowieka Mam nadzieję, że ta moda na rodzinę, którą rozpoczęliśmy, będzie trwać - powiedziała wicepremier (Beata Szydło, fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)

Należy myśleć o rodzinie i szukać rozwiązań, dzięki którym polskie rodziny będą mogły się rozwijać - powiedziała wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło, która wzięła udział w konferencji dotyczącej jubileuszu 100-lecia Polskiej Polityki Społecznej.

  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska otwierając spotkanie zaprezentowała publikację "Stulecie polskiej polityki społecznej 1918 - 2018" przygotowaną przez ekspertów.
  • Zapowiedziała, że dzisiejsza konferencja rozpoczyna cykl spotkań poświęconych 100-leciu polskiej polityki społecznej.
  • Polityka społeczna jest priorytetem - powiedziała podczas konferencji Beata Szydło.
  • Najważniejsze byśmy inwestowali w ludzi. Taki był cel mojego rządu, rządu który rozpoczął w 2015 roku - zaznaczyła.
  • Z kolei prezydent RP Andrzej Duda w liście do uczestników konferencji zwrócił uwagę, że polska polityka społeczna była jednym z priorytetów od chwili odzyskania niepodległości.

"To najważniejsze zadania, byśmy inwestowali w ludzi. Taki był cel mojego rządu, rządu który rozpoczął w 2015 roku - uważam - bardzo ambitną i bardzo odważną reformę polityki społecznej, inne patrzenie na człowieka, patrzenie na ludzi z punktu widzenia tej najważniejszej inwestycji państwa" - mówiła Szydło.

Wicepremier podkreśliła, że należy myśleć o rodzinie i szukać rozwiązań, dzięki którym polskie rodziny będą mogły się rozwijać. "Mam nadzieję, że ta moda na rodzinę, którą rozpoczęliśmy, będzie trwać" - powiedziała.

Czytaj też: Szydło: Dzieci są najlepszą inwestycją, nie kosztem

Dodała, że choć Polska "świetnie" się rozwija, że perspektywy są coraz lepsze, to są w Polsce regiony, w których nie tylko jest wysoki poziom ubóstwa, bezrobocia, ale przede wszystkim ludzie w tych regionach powinni zobaczyć szansę na to, że w tam też będzie można normalnie, godnie żyć.

Szydło, mówiąc o programach pomocy rodzinom, wymieniła m.in. program "Rodzina 500 plus", który - jak zaznaczyła - nie tylko jest programem pomocy finansowej, ale również programem, dzięki któremu notuje się większą liczbę urodzeń. "Ten program zwrócił przede wszystkim uwagę na samą rodzinę. Ludzie zaczęli o rodzinie w Polsce rozmawiać, zaczęli o tej rodzinie mówić" - zauważyła.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska otwierając spotkanie zaprezentowała publikację "Stulecie polskiej polityki społecznej 1918 - 2018" przygotowaną przez ekspertów.

Zapowiedziała, że dzisiejsza konferencja rozpoczyna cykl spotkań poświęconych 100-leciu polskiej polityki społecznej. Podobne konferencje odbędą się w każdym z województw.

Konferencja rozpoczyna cykl spotkań poświęconych 100-leciu polskiej polityki społecznej (fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)

Z kolei prezydent RP Andrzej Duda w liście do uczestników konferencji zwrócił uwagę, że polska polityka społeczna była jednym z priorytetów od chwili odzyskania niepodległości. Przypomniał m.in. o przyznaniu w listopadzie 1918 r przez Józefa Piłsudskiego jednorazowego zasiłku wszystkim robotnikom i pracownikom zakładów przemysłowych, a także o wprowadzonym dwa miesiące później obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym i powołaniu kasy chorych. Prezydent w liście zwrócił również uwagę na wyzwania, jakie aktualnie czekają Polskę.

"Ochrona polskiego rynku pracy i kształtowanie go w taki sposób, by Polska nie była jedynie źródłem taniej siły roboczej, ale krajem nowoczesnym, który rozwija się dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, w którym można liczyć na odpowiednie wynagrodzenie, to jedno z najpoważniejszych zadań, przed którym stajemy jako państwo" - zaznaczył Andrzej Duda.

Czytaj też: Szydło: Niezwykle ważne dla państwa jest wspieranie obywateli. Szczególnie słabszych

Wśród kolejnych wyzwań wymienił m.in. postępujące starzenie się społeczeństwa. Dodał, że jest ono zarówno wyzwaniem finansowym jak i cywilizacyjnym. Zwrócił uwagę, że ludziom starszym państwo powinno zapewnić nie tylko godziwe emerytury, ale także dbać o to, by seniorzy "mogli się cieszyć życiem również w jego późniejszych okresach".

W środę w siedzibie MRPiPS zainaugurowano obchody jubileuszu 100-lecia polskiej polityki społecznej. W ramach wydarzenia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało cykl konferencji regionalnych "Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość". Podobne spotkania odbędą się we wszystkich województwach.

Konferencjom towarzyszą prezentacje okolicznościowej publikacji "Stulecie polskiej polityki społecznej 1918-2018" oraz wystawa mobilna "Polityka społeczna w XX-leciu międzywojennym".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Dżoana 2018-04-11 12:54:05
    Pomniki, hasła, slogany, nepotyzm, złodziejstwo, samo-nagradzanie, chore teorie rodem z filmów science-fiction, dziadostwo i wszechobecne zbydlęcenie narodu. Ludzie bez obycia u władzy, prostacy. Obrzydliwe jest już jak za komuny. Wszędzie nakazy i zakazy. W TV kreowanej przez PiS tylko szczują na innych że się słuchać tego nie da. Jeszcze w Niedzielę, jedyny dzień jaki mam wolny mam siedziec w domu, bo nawet na zakupy do Galerii nie mogę wyskoczyć. A to wszystko przez ten brudny motłoch co nie chce pracować i dzieciorobów ''biznesmenów'' z petem i piwem na ławce, żyjących na koszt podatników. Kraj tępych nierobów i taniego socjalnego bydła sprzedajnego to i taka władza, ale i oni poczują ten bat, który sami na siebie ukręcili, idioci !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA