REKLAMA

Beata Szydło: Niezwykle ważne dla państwa jest wspieranie obywateli. Szczególnie słabszych

  • Autor: PAP/AT
  • 14 marca 2018 13:40
Beata Szydło: Niezwykle ważne dla państwa jest wspieranie obywateli. Szczególnie słabszych Program "Za życiem" jest wyjątkowy - powiedziała wicepremier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl/P. Tracz)

Żaden program nie powstał w tak szczególnych okolicznościach, z tak wielkim poczuciem misji, którą powinniśmy podjąć po to, by faktycznie pokazać, że dla polskiego państwa wspieranie wszystkich obywateli, każdego, jest niezwykle ważne, a szczególnie tych, którzy są w trudniejszej sytuacji, którzy są słabsi, którzy wymagają troski i opieki - powiedziała wicepremier Beata Szydło o programie "Za życiem".

  • W Warszawie odbyła się konferencja podsumowującą konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem".
  • Wspieranie wszystkich obywateli, szczególnie tych, którzy są w trudniejszej sytuacji, są słabsi, jest zadaniem państwa - powiedziała Szydło.
  • Program "Za życiem" jest wyjątkowy, powstał z wielkim poczuciem misji - zaznaczyła.

W Warszawie odbyła się konferencja podsumowującą konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem".

"Program Za życiem jest wyjątkowy. (…) Żaden program nie powstał w tak szczególnych okolicznościach, z tak wielkim poczuciem misji, którą powinniśmy podjąć po to, by faktycznie pokazać, że dla polskiego państwa wspieranie wszystkich obywateli, każdego, jest niezwykle ważne, a szczególnie tych, którzy są w trudniejszej sytuacji, którzy są słabsi, którzy wymagają troski i opieki" - powiedziała wicepremier.

Czytaj też: Program "Za życiem" już pomaga rodzinom

Szydło przypomniała, że program powstał w 2016 r. "To był szczególny czas w Polsce, kiedy żywa była dyskusja o problemach związanych nie tylko z niepełnosprawnością, ale również o możliwościach i szansach funkcjonowania rodzin, które mają niepełnosprawne dzieci i kobiet, które stoją przed trudną decyzją dowiadując się, że dziecko, które urodzą, będzie miało niepełnosprawności" - wskazała.

Dodała, że polski rząd jest jednym z nielicznych, który może pochwalić się takim programem. Zaznaczyła, że w jego opracowanie, a potem realizację, zaangażowano pięć ministerstw, oprócz wiodącego MRPiPS, także m.in. resort zdrowia.

Wicepremier powiedziała, że program nie jest idealny, a konsultacje są po to, by go udoskonalać, uwzględniać zgłaszane uwagi. Podała, że "na spełnienie oczekiwań środowisk" w ciągu czterech lat przekazane zostanie ponad 3 mld zł. "Wierzę głęboko, że przy zaangażowaniu samorządów, których rola jest tu nie do przecenienia, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, te pieniądze będą wydane dobrze, tak że będą procentowały" - powiedziała Szydło.

"Nasza troską jest, by program się rozwijał" - podkreśliła. "To jest żywy program, to jest program chroniący życie, to jest program pokazujący, jak ważne jest życie. To jest program dla tych wszystkich, którzy mają poczucie odpowiedzialności za osoby wymagające wsparcia i pomocy oraz dla tych właśnie osób, aby wiedziały, że nie są same" - wskazała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Oszukany 2018-03-14 14:02:31
    Trzeba wspierać ludzi, szczególnie tych potrzebujacych, dlatego tez przyznałam sobie 65 000 zł , bo tak sobie pomyslałam, że tez mi się należy !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA