REKLAMA

Beata Szydło: Polska chce kompromisu w sprawie pracowników delegowanych

  • Autor: PAP/AT
  • 20 września 2017 12:54
Beata Szydło: Polska chce kompromisu w sprawie pracowników delegowanych Ważne jest by znaleźć kompromis - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Dla nas ważne jest to, by znaleźć kompromis, szczególnie w ważnych kwestiach dotyczących przewoźników czy transportu - powiedziała premier Beata Szydło o sprawie pracowników delegowanych.

• Polska będzie szukać kompromisu w sprawie pracowników delegowanych - powiedziała premier.

• Grupa Wyszehradzka złożyła swoją propozycję rozwiązań, trwa też dyskusja o tym, co przygotowała prezydencja estońska w Radzie UE - zaznaczyła.

•  Dla nas ważne jest to, by znaleźć kompromis - dodała.

• Jak zaznaczyła, kwestia kompromisu dotyczy m.in. okresu przejściowego i świadczeń socjalnych.

Na konferencji prasowej z szefem bułgarskiego rządu Bojko Borisowem polska premier podkreśliła, że "kwestia dyrektywy dotyczącej delegowanych pracowników, migracje i bezpieczeństwo to są te sprawy, które w tej chwili na pewno dla Unii Europejskiej będą najważniejsze".

"Polska chce kompromisu, jeżeli chodzi o dyrektywy w sprawie pracowników delegowanych. Grupa Wyszehradzka złożyła swój projekt, propozycję rozwiązań. W tej chwili trwa dyskusja nad tym, co przygotowała prezydencja estońska" - mówiła premier.

"Rozmawialiśmy dzisiaj z panem premierem Borisowem, mówiliśmy, że dla nas ważne jest to, by znaleźć kompromis, szczególnie w ważnych kwestiach dotyczących przewoźników czy transportu. Polska w tej chwili jest bardzo aktywna w prowadzeniu dialogu, w szukaniu tego kompromisu" - podkreśliła Szydło.

Jak zaznaczyła, kwestia kompromisu dotyczy m.in. okresu przejściowego i świadczeń socjalnych. "To, co jest najżywiej dyskutowane, przynajmniej w naszej części Europy, to jest problem transportu" - dodała premier.

Przypomniała, że w Paryżu przebywa obecnie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która "udała się tam, żeby rozmawiać na ten temat z ministrem rządu francuskiego".

Premier Borisow podkreślił, że "kompromis i jedność w tym temacie idą ze sobą w parze".

Dodał, że w tej kwestii można znaleźć kompromis, jednak należy "rozmawiać i podawać dobre argumenty". "Powinniśmy postawić na ekspertów, żeby znaleźli wariant zbilansowany, żeby jednocześnie koledzy, którzy wygrali wybory ze swoim programem, spełnili obietnice, a z drugiej strony, żebyśmy my nie ucierpieli" - podkreślił premier Bułgarii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Baba z domu kultury 2017-09-20 13:27:26
    Będzie miała taki sam kompromis jak PIS zaproponował w sprawie uchodźców.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA