REKLAMA

Beata Szydło: Polska Fundacja Narodowa zrealizuje film o polskich bohaterach

  • Autor: PAP/JS
  • 21 września 2017 23:24
Beata Szydło: Polska Fundacja Narodowa zrealizuje film o polskich bohaterach PFN realizuje obecnie kampanię "Sprawiedliwe sądy". (fot.pixabay.com)

W tej chwili trwa praca nad przygotowaniem filmu o polskich bohaterach, o polskich patriotach - poinformowała premier Beata Szydło. Dodała, że zostanie on zrealizowany przez Polską Fundację Narodową.

"W tej chwili trwa praca nad przygotowaniem filmu o polskich bohaterach, o polskich patriotach i taki film będzie realizowany przez Polską Fundację Narodową" - powiedziała premier na antenie Radia Maryja. Podkreśliła, że jej rząd "bardzo mocno stawia na budowanie prawdy o Polsce oraz na polski patriotyzm".

"Mogę powiedzieć, że polityka historyczna, którą realizujemy między innymi poprzez Polską Fundację Narodową, promowanie Polski, mówienie prawdy o Polsce, mówienie prawdy o historii Polski, również prawdy o tym, że były niemieckie obozy śmierci, że nie było nigdy polskich obozów śmierci jest bardzo ważne dla nas, dla Polaków" - mówiła premier. Dodała, że ważne jest "by prawda historyczna oczyszczała niedopowiedzenia", które - w jej ocenie - są wykorzystywane również w walce politycznej na arenie międzynarodowej.

Misją powołanej latem zeszłego roku Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą. PFN realizuje obecnie kampanię "Sprawiedliwe sądy".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mzakrzewski 2017-09-22 09:49:03
    Proponuję zlecić komuś z Hollywood. Będzie taniej! Kiedyś powstał obraz "Lenin w Polsce", polski western "Wilcze echa", wiec tradycji bohaterskich produkcji są! Można zawsze zrobić frekwencję w kinach na nowym bohaterskim, zganiając dziatwę szkolną. Jestem za prezentowaniem wybitnych Polaków. Gdy bierze się za to partia polityczna, wychodzi smieszno, ze aż straszno!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA