REKLAMA

Beata Szydło popiera kadencyjność w samorządzie. "To najlepsze rozwiązanie"

  • Autor: PAP/EM
  • 23 stycznia 2017 13:29
Beata Szydło popiera kadencyjność w samorządzie. "To najlepsze rozwiązanie" Premier popiera wprowadzenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Wprowadzenie kadencyjności w samorządach w wyborach bezpośrednich jest najlepszym z możliwych rozwiązań; już dawno powinno być wprowadzone - powiedziała w poniedziałek (23 stycznia) premier Beata Szydło.

"Kiedy będzie projekt, będziemy dyskutować o jego szczegółach. Natomiast, jeżeli mam wyrazić swoje zdanie, to uważam, że wprowadzenie kadencyjności w samorządach w wyborach bezpośrednich jest najlepszym z możliwych rozwiązań; już dawno powinno być wprowadzone" - podkreśliła na konferencji prasowej szefowa rządu.

"Mówię to z własnego doświadczenia jako samorządowiec" - podkreśliła Szydło pytana o zapowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą zmian w samorządowej ordynacji wyborczej.

Chodzi m.in. o wprowadzenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

W niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że chciałby, aby najbliższe wybory samorządowe w 2018 r. odbyły się według nowych zasad. Poza wprowadzeniem kadencyjności chodzi też m.in. o przezroczyste urny w lokalach wyborczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-01-23 16:50:48
    Jeżeli ktoś ma firmę to sam pilnuje lub ma ludzi aby nie doszło do szwindli.W aparacie publicznym jest zawsze tak samo.1 rok sie uczy i się stara.Resztę kadencji działa i też się stara aby zarobić na drugą.W drugiej przylepiają się do niego różne wielokolorowe ludziki tzw interesmani [ np Kulczyk - kto go nie widział np w budynku parlamentu] I wtedy zaczynają się zawiązywać intratne ,,przyjażnie''. Kiedyś była taka prosta nazwa łapówka.Dzisiaj są tzw lobbówki.Tu lobbówka tam lobbówka i przez rok spokojna główka. Może nie mam racji? To czemu opozycja poza kukizami utopiłaby nasz kraj aby dorwać się do żłoba.Są tacy pracowici?Zobaczycie że co miesiąc wyjdzie nowy szwindel z ich udziałem lub przyzwoleniem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA