REKLAMA

Beata Szydło potwierdza: Rząd rozważa program 10000+

 • Autor: PAP/JS
 • 14 marca 2017 17:11
Beata Szydło potwierdza: Rząd rozważa program 10000+ Program 10000+ miałby być bonusem zachęcającym do pozostania na rynku pracy przez dwa lata po osiągnięciu wieku emerytalnego (fot.flickr.com/Alex Santos Silva)

Rząd zastanawia się nad różnymi wariantami mającymi zachęcić Polaków do pozostania na rynku pracy, a program 10000+ - to jeden z pomysłów - wyjaśniła na konferencji prasowej po rządzie premier Beata Szydło.

"Dyskutujemy różne pomysły, jest też raport Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który wywołuje dyskusje, ponieważ jest tam dużo uwag i wniosków" - powiedziała premier, odpowiadając na pytanie dziennikarza ws. programu 10000+.

Jak mówiła "rząd zastanawia się w tej chwili nad możliwymi wariantami, cały czas dyskutujemy". Poinformowała, że zaraz po tej konferencji prasowej, zbierze się prezydium rządu i będzie rozmawiało m.in. na tematy gospodarcze.

O pomyśle 10000+ napisały w poniedziałek media. Program 10000+ miałby być bonusem zachęcającym do pozostania na rynku pracy przez dwa lata po osiągnięciu wieku emerytalnego. Po minimum dwóch latach emeryt miałby dostać około 10 tys. zł. A kto chciałby pracować jeszcze dłużej, temu z każdym kolejnym rokiem kwota ta by rosła.

Więcej przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Zenon z Elei 2017-03-15 13:05:37
  Do szwejkapies: Chyba rzeczywiście jesteś pies bo dajesz się łapac na PISowską kiełbasę. Najpierw PIS rozwala dom, potem stawia namiot i tryumfalnie obwieszcza że mamy gdzie mieszkać. Tak to widzę. Rozdawać jest łatwo ale zapracować na to co się rozdaje, PISiory nie potrafią. Niedługo dług publiczny zabije naszą ekonomię. Jak znam życie, Kaczyński obwieści że to wielki sukces.
 • popis 2017-03-15 12:52:43
  Do szwejkapies: Jak można potępiać komunizm, wyzywać ludzi od komuchów a po tym Chińczykom wkładać palec w dopę. Ty może tylko jakiś parszywy solidaruch. Prawdziwy by tego nie robił.A????
 • szwejkapies 2017-03-15 09:50:59
  Do przyszły emeryt: To ty zachowujesz się jak komuch a kogoś nazywasz bolszewią. Wolisz "poprawność polityczną" jak konkretne pieniądze. W Czechach na emeryturę idą jeszcze wcześniej a jak już pójdą to Rząd Czeski zachęca emerytów aby jeszcze nadal jak najdłużej pracowali. Na dodatek, emeryt w Czechach płaci symboliczne podatki, nawet wtedy kiedy prowadzi własną działalność gospodarczą. Nie chciałbyś takiego rozwiązania ? Właśnie Rząd PiS nad tym pracuje. Ty zaś wolisz ówczesne działania rządu Tuska polegające na pracy aż do śmierci za głodowe emerytury, które zatwierdził sam szogun Komorowski, kiedy samowolnie wlazł na japońskie krzesło w ich parlamencie. To dopiero była bolszewia ba....e.
 • przyszły emeryt 2017-03-14 19:17:25
  I po co było to demagogiczne i populistyczne granie na zmianach ustawy o wieku emerytalnym, fakt ciemnogród to kupił , ale teraz wszyscy za to zapłacą, nie wstyd wam bolszewio za to, ze krzywdzicie uczciwych ludzi, wy sku...y
 • Czeslaw 2017-03-14 18:29:13
  Rzad powinien najpierw zniesc durny przepis. Aby dostac emeryture to najpierw trzeba sie zwolnic z pracy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA