REKLAMA

Beata Szydło: Prawo powinno chronić seniorów przed nieuczciwymi firmami

  • Autor: PAP/JS
  • 14 marca 2018 16:19
Beata Szydło: Prawo powinno chronić seniorów przed nieuczciwymi firmami "Na Komitecie Społecznym zostały zaproponowane zmiany, powołano zespół, który przygotuje zmiany legislacyjne i przedstawimy je Radzie Ministrów" - powiedziała wicepremier Fot. KPRM

Potrzebne są zmiany prawa, by chronić osoby starsze przed nieuczciwymi przedsiębiorcami – oceniła wicepremier Beata Szydło, informując o powołaniu roboczego zespołu w tej sprawie.

Wiceprezes Rady Ministrów, która przewodniczy Komitetowi Społecznemu Rady Ministrów, zapowiedziała także podczas konferencji w Warszawie kampanię skierowaną m.in. do seniorów, ostrzegającą, że sprzedawcy nie zawsze uczciwie traktują konsumentów oraz informującą o tym, gdzie szukać pomocy i wskazówek na temat swoich praw.

"Na Komitecie Społecznym zostały zaproponowane zmiany, powołano zespół, który przygotuje zmiany legislacyjne i przedstawimy je Radzie Ministrów" - powiedziała wicepremier.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał przekazał, że jednym z rozważanych rozwiązań jest utworzenie rejestru firm prowadzących poza swoją siedzibą prezentacje produktów i usług.

UOKiK informował w lutym o ukaraniu firm sprzedających towary podczas prezentacji i pokazów. Aby skłonić starszych, schorowanych ludzi do zakupu, podmioty te ukrywały prawdziwy cel spotkań, wprowadzały w błąd co do właściwości produktów, wykorzystywały sprzeczne z prawem weksle. Wabikiem były m.in. bezpłatne - trwające 10-20 sekund badania, domowa rehabilitacja, prelekcje o zdrowym stylu życia i prezenty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • FB: Bronie babcię ... 2018-03-15 06:56:35
    Zmiany w prawie, akcje informacyjne i uświadamianie są ważne i pomocne, ale problem leży niestety głębiej, np. w samotności osób starszych, które w interakcjach z oszustami po prostu zaspokajają potrzebę interakcji z drugim człowiekiem. Dyskutujemy o tym na grupie FB: Bronię babcię przed oszustami. Zapraszam. facebook.com/groups/broniebabcie/REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA