REKLAMA

Beata Szydło przeciwna handlowi w niedzielę

 • Autor: PAP/JS
 • 29 stycznia 2016 16:24
Beata Szydło przeciwna handlowi w niedzielę Premier Beata Szydło powiedziała, że gdyby decyzja zależała wyłącznie od niej, nie byłoby handlu w niedzielę (fot. KPRM/twitter)

Premier Beata Szydło powiedziała, że gdyby decyzja zależała wyłącznie od niej, nie byłoby handlu w niedzielę, by pracownicy mogli spędzić ten czas z rodziną. "Niedziela jest dla rodziny" - mówiła Beata Szydło na konferencji prasowej w woj. świętokrzyskim.

Beata Szydło była pytana, czy najwyższa proponowana stawka podatku od handlu, która miałaby objąć sprzedaż w niedzielę, ma doprowadzić do tego, by tego handlu nie było. Na razie to projekt podlegający konsultacjom - odparła.

Zaznaczyła, że "jest nasza propozycja, żeby wprowadzić w podatku od usług handlowych nieco zwiększony procent podatku za sprzedaż w niedzielę, ale jest to kwestia dyskusji".

"Projekt jest w tej chwili skierowany do konsultacji, będzie w Sejmie. Wtedy jest też czas na dyskusję, jestem ciekawa tych opinii" - mówiła.

Podkreśliła jednak, że gdyby to zależało tylko i wyłącznie od niej chciałaby, żeby niedziela była dla rodziny. "A jak jest niedziela dla rodziny, to wtedy nie powinno się pracować, tylko spędzać ten czas ze sobą" - dodała.

Ministerstwo Finansów przygotowało założenia projektu podatku od sieci handlowych - stawka podstawowa ma wynosić 0,7 proc. podatku od obrotu, stawka 1,3 proc. ma być płacona od nadwyżki przychodu ponad 300 mln złotych w miesiącu. Stawka 1,9 proc. ma obowiązywać od przychodów ze sprzedaży detalicznej prowadzonej w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy. Ma być też kwota wolna - 18 mln zł rocznego obrotu. Projekt trafił do Kancelarii Premiera

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • dużurny 2016-01-31 15:58:10
  Do xyz: czytaj uważnie , bo nie wiesz o czym piszesz , chodzi o handel detaliczny w niedzielę , mylisz z pracą w niedzielę , te służby są uprzywilejowane i kto godzi się tam pracować ma nienormowany czas pracy za te przywileje , a co do tego mają rodziny całkowite pomylenie pojęć , taki pracownik ma czas wolny od pracy w dzień powszedni , bo ma charakter pracy zmianowy , ale to widać problem dla ciebie.
 • xyz 2016-01-31 00:24:03
  A co z służbami np. zdrowia , kolei ,policji itp ? Też mają rodziny ....
 • Krzysztof 2016-01-30 12:47:21
  trzecie Przykazanie Boże : Pamiętaj abyś dzień święty święcił !Jak powinno się przeżyć, dobrze spędzić niedziele? Człowiek po tygodniu ma czasem dość, chce odpocząć, zapomnieć o problemach itd., po prostu poleniuchować. Unikam nauki w ten dzień, no chyba ze mam mało czasu do nauki to wtedy. Do południa czas leci, bo idzie się na Msze Św., potem coś do obiadu się przygotuje, po obiedzie sprzątnie a jak reszte dnia powinno się wykorzystać? Na pewno ktoś powie modlitwa, coś poczytać, spotkać się z rodziną ze znajomymi.Tylko nie zawsze uda się spotkać z rodziną, ze znajomymi, a jesli jest brzydka pogoda to się siedzi w domu. Czy wypełnienie swojego czasu poprzez siedzenie na internecie i rozmowy z ludzie jest w porządku?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA