REKLAMA

Beata Szydło rozmawiała z Davidem Cameronem o sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii

  • Autor: PAP/MIW
  • 08 lipca 2016 16:25
Beata Szydło rozmawiała z Davidem Cameronem o sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii Beata Szydło i David Cameron. (Fot. : twitter.com)

Przy okazji szczytu NATO w Warszawie premier Beata Szydło spotkała się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Rozmowa dotyczyła m.in. polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych, które mogą się odbyć jesienią, a także sytuacji Polaków żyjących na Wyspach.

O szczegółach rozmowy, która odbyła się w gmachu KPRM powiedział rządu Rafał Bochenek. Jak zaznaczył, Cameron wyraził determinację, "żeby proces występowania Wielkiej Brytanii z UE nie był pochopny i zanadto przyspieszony".

- Premier Wielkiej Brytanii chciałby, żeby jego kraj, mimo że będzie pozostawał poza strukturami UE, był jak najbliżej niej - powiedział rzecznik rządu. Według relacji Bochenka, premierzy wyrazili zdanie, że struktury unijne i państwa członkowskie po Brexicie muszą przemyśleć przyszłość UE.

Bochenek poinformował, że rozmowa dotyczyła też m.in. sytuacji socjalnej Polaków mieszkających na Wyspach, a także incydentów wymierzonych w Polaków, do których doszło w Wielkiej Brytanii po referendum, w którym większość głosujących opowiedziała się za wyjściem ich kraju z UE.

- David Cameron wyraził ubolewanie, że takie sytuacje miały miejsce. Przeprosił za nie. Ma nadzieję, że nie będą się powtarzały. Za tydzień ma mieć wystąpienie w tej sprawie - powiedział rzecznik rządu.

- Pani premier zasugerowała, aby szczegóły dalszej współpracy omówić na konsultacjach międzyrządowych jesienią tego roku - dodał Bochenek.

Premier Szydło w piątek spotkała się też z premier Norwegii i premierem Włoch. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA