REKLAMA

Beata Szydło: Rząd będzie wnikliwie i uważnie monitorować realizację programu 500 plus

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 01 lutego 2016 20:37
Beata Szydło: Rząd będzie wnikliwie i uważnie monitorować realizację programu 500 plus Premier Beata Szydło przedstawiła w relacji na żywo na Facebooku szczegóły programu „Rodzina 500 plus” (fot. KPRM/twitter)

Premier Beata Szydło przedstawiła w relacji na żywo na Facebooku szczegóły programu „Rodzina 500 plus”. – Daliśmy radę przygotować ten program, daliśmy radę przeprowadzić go przez Sejm, damy radę wprowadzić go w życie” – mówiła. Apelowała też do opozycji: Nie uprawiajmy polityki w tym programie, to program potrzebny polskim rodzinom.

Beata Szydło przypomniała, że rząd przyjął dzisiaj projekt wprowadzający program „Rodzina 500 plus”. – Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, w którym wprowadzamy pierwszy spójny, jednolity program prorodzinny. Ustawa jest złożona w Sejmie, została przyjęta przez rząd – mówiła premier.

Podziękowała za pracę kolegom z partii. Przypomniała jednocześnie, że to pierwszy krok, mający na celu wsparcie polskich rodzin. – To pierwszy etap systemu prorodzinnego, który będziemy realizować. Kolejny to duży program mieszkaniowy. Rodzina musi mieć mieszkanie, musi mieć szanse na własne mieszkanie. Będziemy przygotowali taki program. Myślę, że 500 zł, które przekazujemy dla polskich rodzin, to nie tylko pomoc finansowa, to program wspierania rodzin. Rodzina jako priorytet naszego rządu może liczyć na pomoc w innych wymiarach. To również ważny program mieszczący się w ramach naszego dużego programu rozwojowego, który będziemy prezentować – podkreślała.

Jak mówiła, chciałaby, żeby program zatrzymał w kraju ludzi młodych, którzy, ze względów finansowych, chcieli wyjechać z Polski. Chciałaby, by był także impulsem dla Polaków przebywających za granicą, by pomyśleli o powrocie.

Podkreśliła, że rząd będzie wnikliwie i uważnie monitorować realizację programu. – Co roku będzie składana informacja, jak ten program jest realizowany. Będziemy monitowali też skutki finansowe – to jest niezwykle istotne – podkreśliła.

Podziękowała także wszystkim Polakom, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych. – Dostaliśmy ponad 2 tys. e-maili. Razem napisaliśmy ten projekt – mówiła.

Zaznaczyła, że jeśli prace parlamentarne będą przebiegały sprawnie i prezydent podpisze ustawę, to program ruszy 1 kwietnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • oklaski 2016-02-01 21:01:12
    Człowieku pisz komentarz czytelnie i z rozumem , bo to co napisałeś , to zlepek nielogicznych wyrazów w języku polskim , chyba zapomniałeś języka ojczystego , nie ośmieszaj się takim frazowaniem.
  • gwizd 2016-02-01 20:51:27
    ja mam jedno dziecko znaczy sie nie mam i pracuje za granica i nie zrobie drugiego znaczy sie pierwszego i na pewno nie wroceREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA