REKLAMA

Beata Szydło: Rząd nie jest obojętny na cierpienie tam gdzie toczą się wojny

  • Autor: PAP/AT
  • 11 kwietnia 2017 11:06
Beata Szydło: Rząd nie jest obojętny na cierpienie tam gdzie toczą się wojny polski rząd w 2016 r. przeznaczył cztery razy więcej pieniędzy na pomoc humanitarną niż 2015 r. (fot.twitter.com/PremierRP)

Polski rząd nie jest obojętny na cierpienie nie jest obojętny na to, co dzieje się w tych regionach świata, w których toczą się działania wojenne i cierpią dzieci i kobiety - powiedziała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

"Ta pomoc humanitarna, którą my przeznaczamy kierowana jest przede wszystkim do nich. Naszym celem jest pomoc tym ludziom na miejscu" - powiedziała Szydło.

"Ci ludzie nie chcą opuszczać swoich domów rodzinnych, ci ludzie chcą być tam, to jest ich ojczyzna oni potrzebują pomocy, chcą pokoju, chcą tam normalnie żyć. Naszym obowiązkiem jest pomoc tam na miejscu po to żeby po działaniach wojennych mogli uporządkować swoje życie a ci którzy ucierpieli dostali pomoc" - dodała.

Czytaj też: Rząd da pieniądze na odbudowę domów w Syrii

Jak mówiła polski rząd w 2016 r. przeznaczył cztery razy więcej pieniędzy na pomoc niż 2015 r. "W tym roku tych pieniędzy będzie jeszcze więcej" - dodała premier.

Naszym obowiązkiem jest pomoc tam na miejscu po to żeby po działaniach wojennych mogli uporządkować swoje życie a ci którzy ucierpieli dostali pomoc - powiedziała Beata Szydło (fot. Rlevente/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pomoc Niemoc 2017-04-11 11:38:53
    Co to za pani obok spasionego księżulka? Czyżby się tak spasł na pomocy biednym?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA