REKLAMA

Będą blokady alkoholowe w samochodach?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 maja 2016 09:37
Będą blokady alkoholowe w samochodach? Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa kończy prace nad pakietem rozporządzeń wprowadzających tzw. alkolocki (fot. Ray Forster/flickr.com/CC BY-ND 2.0)

Być może jeszcze przed wakacjami pojawi się realna możliwość instalowania blokad alkoholowych w autach.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa kończy prace nad pakietem rozporządzeń wprowadzających tzw. alkolocki. Urzędnicy zapowiadają, że będą z nim gotowi jeszcze przed wakacjami.

„DGP” przypomina, że możliwość instalowania urządzeń przewiduje tzw. ustawa o pijanych kierowcach, która obowiązuje od 18 maja ub.r.

To z jednej strony bat na kierowców, przyłapanych na jeździe pod wpływem, z drugiej - szansa dla innych. Dziennik przypomina, że sąd może bowiem zwrócić prawo jazdy wcześniej, niż to zostało orzeczone, ale pod warunkiem korzystania wyłącznie z samochodów wyposażonych w blokadę alkoholową.

Do tego trzeba jednak odpowiednich rozporządzeń, nad którymi pracuje właśnie MIB. Proces notyfikacji rozporządzeń (trzymiesięczny okres, w którym inne kraje członkowskie UE mogą zapoznać się z projektowanymi przepisami i zgłosić ewentualne uwagi) potrwa do 13 czerwca.

- Po zakończeniu procesu notyfikacji wszystkie rozporządzenia zostaną przekazane do podpisu ministra infrastruktury i budownictwa, a następnie przekazane do Rządowego Centrum Legislacji celem ich opublikowania. Nowe regulacje zaczną obowiązywać po upływie 14 dni od dnia ich ogłoszenia - mówi „DGP” Elżbieta Kisil, rzeczniczka MIB.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA