REKLAMA

Będą częstsze kontrole drogowe

  • Autor: PAP/JS
  • 18 marca 2016 15:58
Będą częstsze kontrole drogowe Wzmożone kontrole są odpowiedzią rządu na liczne apele polskich przewoźników (fot. MIB/twitter)

W piątek (18 marca) w Warszawie odbyło się spotkanie wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita z szefem służby celnej Marianem Banasiem, komendantem głównym straży granicznej Markiem Łapińskim oraz p.o. GITD Alvinem Gajadhurem.

Na spotkaniu podjęto decyzję o intensyfikacji działań kontrolnych w zakresie wykonywania przewozów drogowych i uzgodniono mechanizm ich koordynacji.

- Wzmożone kontrole są odpowiedzią rządu na liczne apele polskich przewoźników, którzy wskazują na konieczność podjęcia działań tego typu, szczególnie w odniesieniu do przewozów tranzytowych - powiedział wiceminister Jerzy Szmit,

Kontrole, które będą wykonywane przez funkcjonariuszy wszystkich służb biorących udział w spotkaniu, mają dotyczyć zarówno prawidłowości dokumentacji przewozowej, stanu technicznego pojazdów oraz legalności wykorzystywanego paliwa jak i przemytu osób oraz zwalczania zagrożeń terrorystycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA