REKLAMA

Będą dalsze rozmowy z Rosją

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 16 lutego 2016 14:03
Będą dalsze rozmowy z Rosją Na temat wznowienia rozmów wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit rozmawiał dziś ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Nikołajem Asaułem (fot. twitter/MIB)

"Ustaliliśmy, że delegacja polska uda się do Moskwy jeszcze w środę, 17 lutego, a rozmowy na poziomie ekspertów rozpoczną się we czwartek (18 lutego)" - zapewnia wiceminister minister Jerzy Szmit.

Polska grupa negocjacyjna, biorąca udział w dotychczasowych rozmowach w sprawie zasad wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych, zapoznała się z projektem protokołu z negocjacji przekazanym przez stronę rosyjską. W ocenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa ustalenia te mogą być podstawą do dalszych rozmów. Do projektu protokołu zostały sformułowane uwagi polskich negocjatorów i jeszcze dziś, 16 lutego, zostaną przesłane do Ministerstwa Transportu Federacji Rosyjskiej.

Na temat wznowienia rozmów wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit rozmawiał dziś ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Nikołajem Asaułem.

- Ustaliliśmy, że delegacja polska uda się do Moskwy jeszcze w środę, 17 lutego, a rozmowy na poziomie ekspertów rozpoczną się we czwartek (18 lutego) rano. Zaproponowałem, aby jeśli dojdzie do ustaleń, które będą mogły zaakceptować obie strony, do ekspertów w piątek dołączyli wiceministrowie - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Przypomnijmy, o północy z poniedziałku na wtorek straciły ważność pozwolenia na transport samochodowy towarów do Rosji. Do tej pory Polska i Rosja nie doszły w tej sprawie do porozumienia. Oznacza to, że polscy przewoźnicy nie mogą wykonywać kursów do Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA