REKLAMA

Będą dodatki do emerytur i rent? PSL złozyło projekt ustawy

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2015 12:36
Będą dodatki do emerytur i rent? PSL złozyło projekt ustawy PSL złoży projekt ustawy zakładający wprowadzenie specjalnego dodatku dla emerytów i rencistów (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.kosiniakkamysz.pl)

- Emerytom potrzebne jest wsparcie, bo coroczna waloryzacja ich emerytur w przyszłym roku - ze względu na niską inflację - będzie niska - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

PSL złoży projekt ustawy zakładający wprowadzenie specjalnego dodatku dla tych, którzy mają niskie świadczenie emerytalne, czy rentowe - zapowiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że jest to projekt poprzedniego rządu PO PSL, którego nie zdążył przyjąć Sejm.

Emeryci dostaną "kilkuzłotową" emeryturę

Kosiniak-Kamysz zaznaczył na wtorkowym briefingu w Sejmie, że emerytom potrzebne jest wsparcie, bo coroczna waloryzacja ich emerytur w przyszłym roku - ze względu na niską inflację - będzie niska, nawet "kilkuzłotowa".

Stąd - jak tłumaczył prezes ludowców - pomysł wprowadzenia "specjalnego dodatku" dla tych, którzy mają niskie świadczenie emerytalne, rentowe, świadczenia przedemerytalne i renty socjalne. Dodał, że wsparcie będzie dotyczyło zarówno ubezpieczonych zarówno w ZUS i KRUS.

1 mld 400 mln zł na emerytury

Polityk wskazał, że wartość wsparcia wynosiłaby ponad 1 mld 400 mln zł, a ta kwota - jak zaznaczył - jest zarezerwowana w budżecie. "Mam nadzieję, że nowy rząd nie odstąpi od tej inicjatywy" - podkreślił.

B. minister polityki społecznej wyjaśnił, że ustawa nie została uchwalona, mimo przyjęcia jej projektu przez poprzedni rząd PO-PSL na jednym z ostatnich posiedzeń, bo przed październikowymi wyborami nie było zaplanowanego posiedzenia Sejmu, który mógłby się projektem zająć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA