REKLAMA

Będą kolejne zmiany dla dziennikarzy pracujących w Sejmie?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 26 stycznia 2016 11:31
Będą kolejne zmiany dla dziennikarzy pracujących w Sejmie? Szykują się kolejne zmiany dotyczące pracujących w Sejmie dziennikarzy? (fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)

Zamknięcie niektórych stref dla dziennikarzy, a w innych zakaz używania kamer – takie zmiany w Sejmie szykują władze Prawa i Sprawiedliwości.

O szykujących się zmianach w Sejmie, które będą miały wpływ na pracę dziennikarzy donosi "Rzeczpospolita". Z jej ustaleń wynika, że władze PiS zastanawiają się nad zakazem używania kamer w tzw. korytarzu marszałkowskim, w którym obecnie są one najczęściej ustawiane na statywach oraz zamknięciem niektórych stref przed dziennikarzami, np. w korytarzu przy którym swoje gabinety mają wicemarszałkowie.

Dziennik przypomina, że to nie pierwsze zmiany dotyczące pracujących w Sejmie dziennikarzy.

W grudniu ubiegłego roku, marszałek Sejmu Marek Kuchciński zakazał operatorom kamer i fotoreporterom wstępu do kuluarów, czyli korytarza okalającego salę obrad. W tym miejscu najłatwiej było uchwycić polityków w nieformalnych sytuacjach. Zarządzenie w tej sprawie weszło w życie 11 stycznia tego roku.

O dalszych obostrzeniach informował "Rz" Ryszard Terlecki, poseł PiS. Mówił, że wejście nowych zmian w życie to na pewno nie kwestia najbliższych dni czy tygodni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zdecydowany 2016-01-26 20:31:21
    Snucie się po sejmowych korytarzach nazywacie ,,pracą,, ? To zwykłe pasożyty szukające taniej sensacji !
  • Andrzej z Sopotu 2016-01-26 18:57:20
    Dziennikarze powinni zostać usunięci w ogóle z sejmu. Jedyna obsługa sejmu i Rządu powinna spocząć na Redakcji Informacyjnej Narodowej Telewizji Polskiej i Narodowego Polskiego Radia. To powinien być standard. Nie może działać w sejmie i Rządzie gebelsowska i stalinowska propagandaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA