REKLAMA

Będą poważne zmiany w zasadach refundacji leków

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 08 sierpnia 2016 10:01
Będą poważne zmiany w zasadach refundacji leków Nowelizacja ustawy refundacyjnej, nad którą kończą się prace w resorcie zdrowia, ma zrewolucjonizować sposób tworzenia listy leków, do których dopłaca publiczny płatnik (fot. flickr.com, licencja: CC BY-NC-ND 2.0)

Resort zdrowia szykuje zmiany w refundacji leków - na listę tych z dopłatami mają łatwiej trafiać leki stosowane w terapiach chorób rzadkich, szczególnie, gdy sprzedają je koncerny inwestujące w Polsce.

Nowelizacja ustawy refundacyjnej, nad którą kończą się prace w resorcie zdrowia, ma zrewolucjonizować sposób tworzenia listy leków, do których dopłaca publiczny płatnik.

W przypadku tzw. chorób ultrarzadkich urzędnicy nie będą stosować sztywnych reguł ekonomicznych, jak wygląda to przy negocjacjach dotyczących innych specyfików, mają tylko analizować przedstawione przez producenta uzasadnienie żądanej ceny.

Nowe przepisy mają m.in. pozwolić chorym, którzy wyczerpali już wszystkie dostępne możliwości leczenia, na stosowanie terapii, które jeszcze nie zostały zarejestrowane, co obecnie jest zakazane.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA