REKLAMA

Będzie można łączyć emeryturę z pracą

  • Autor: bad
  • 28 grudnia 2016 13:15
Będzie można łączyć emeryturę z pracą Nie będzie ograniczeń w łączeniu emerytury z pracą. (Fot. pixabay)

Nie będzie utrudnień w łączeniu emerytury z pracą. Miały one zniechęcić do szybkiego przechodzenia na emeryturę, kiedy zaczną obowiązywać przepisy obniżające wiek emerytalny.

Regulacje, w których nie ma obowiązujących dzisiaj ograniczeń, dotyczących łączenia z pracą wcześniejszych emerytur czy rent rząd ma przyjąć w piątek (30 grudnia). O ograniczenia wysokości emerytury dla osób zarabiających od 70 do 130 proc. przeciętnej płacy wnioskowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Według resortu, Polacy zarabiający powyżej 130 proc. średniej pensji, mieliby zawieszone wypłaty świadczeń.

Czytaj też: Ochotnicza Straż Pożarna dostanie dodatek do emerytury?

Przepisy miały zniechęcić do szybkiego przechodzenia na emeryturę po obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Jednak już na początku grudnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że zakaz pracy na emeryturze nie wchodzi w grę. Propozycje ograniczeń stażu pracy, minimalnej emerytury czy waloryzacji pojawiły się w rządowym przeglądzie emerytalnym. Minister Rafalska podkreślała, że przejście na emeryturę nie jest obowiązkiem, ale prawem, z którego Polacy mogą skorzystać.

Przypomnijmy, 1 października 2017 roku wejdzie w życie ustawa obniżająca wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wiek emerytalny do 67 lat podniósł poprzedni Sejm. 

Przywrócenie wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn popierają Polacy. Takie rozwiązanie ma 80-90 proc. poparcia w sondażach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • popis 2016-12-28 21:15:10
    Jednym słowem. Emeryt będzie miał wysoką emeryturę i dalej będzie pracował blokując miejsce dla stażysty. HahahaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA