REKLAMA

Będzie nowa ustawa o rynku pracy. W MRPiPS ruszyły prace

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (JM)/AT
  • 30 sierpnia 2016 15:00
Będzie nowa ustawa o rynku pracy. W MRPiPS ruszyły prace Będzie nowa ustawa o rynku pracy. Wiceminister Szwed już zapowiada pierwsze zmiany. (Fot.wupwarszawa.praca.gov.pl)

• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło prace nad nową ustawą o rynku pracy.
• Szykują się spore zmiany w funkcjonowaniu urzędów pracy.
• Stanisław Szwed, podsekretarz stanu w MRPiPS zapowiada, że resort już jesienią przedstawi szczegóły swoich propozycji.

Większa elastyczność dla urzędów pracy i zachęty dla osób tworzących miejsca pracy oraz zakładających firmy - to jedne ze zmian, które przewiduje nowa ustawa o rynku pracy, nad którą prace rozpoczęło właśnie MRPiPS.

- Chcemy uporządkować sytuację jeśli chodzi o urzędy pracy. Dać im większą elastyczność tak, aby ustawa, która dziś funkcjonuje była bardziej strawna zarówno dla pracodawców, osób poszukujących pracy, jak i tych, którzy chcą otworzyć własny biznes. Muszą być to zachęty np. przez pożyczki dla tworzących miejsca pracy, jak i dla tych, którzy zakładają swoje firmy. Zmiany, o których mówimy mogłyby wejść w życie od stycznia 2018 roku - powiedział Szwed w wywiadzie dla TVN24.

Tymczasem, już pierwszego września wejdą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi, nowy pracownik nie może rozpocząć pracy, jeśli wcześniej nie otrzyma pisemnych warunków zatrudnienia.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA