REKLAMA

Będzie pociąg Lwów-Przemysł?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 25 listopada 2016 16:51
Będzie pociąg Lwów-Przemysł? Trasa będzie obsługiwana nowoczesnymi, zakupionymi w Korei Płd. przez UZ składami. Będzie to pociąg kategorii intercity (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

• Koleje Ukraińskie (UZ) uruchomią stałe połączenie pomiędzy Lwowem a Przemyślem.
• Taki jest efekt wstępnego porozumienia, jakie podpisali przedstawiciele Komisji Transportu Rady Najwyższej Ukrainy i Komisji Infrastruktury Sejmu RP.

Informację tę opublikował rosyjski portal RŻD.Partnier.

Według niego trasa będzie obsługiwana nowoczesnymi, zakupionymi w Korei Płd. przez UZ składami. Będzie to pociąg kategorii intercity.

Portal powołuje się też na wypowiedź szefa ukraińskiego komitetu parlamentarnego, Jarosława Dubniewicza, który powiedział, że pociąg będzie odprawiany w reżimie uproszczonym, podobnym do stosowanego podczas Piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2012.

Dubniewicz miał też powiedzieć, że "projekt jest prawie gotowy do realizacji, wszystkie sprawy techniczne są wyjaśnione, ale pozostaje uporanie się z procedurami biurokratycznymi”.

Jak poinformowano portal WNP.pl w sekretariacie Komisji Infrastruktury Sejmu, istotnie, odbyły się dwudniowe rozmowy przedstawicieli obu parlamentów – w Krasiczynie i Lwowie. Wczoraj podpisano też protokół w sprawie współpracy GDKiA z jej odpowiednikiem ukraińskim.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA