REKLAMA

Będzie referendum ws. uchodźców? Kukiz'15 zebrał już 200 tys. podpisów

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 31 marca 2016 15:37
Będzie referendum ws. uchodźców? Kukiz'15 zebrał już 200 tys. podpisów W najbliższy weekend Kukiz'15 ma zorganizować zbiórkę podpisów pod referendum ws. przyjmowania uchodźców w największych polskich miastach. (fot. dzienreferendalny.pl)

200 tys. podpisów zebrał Kukiz’15 w trwającej ponad dwa miesiące akcji zbierania podpisów pod referendum ws. przyjmowania uchodźców. Aby jednak projekt trafił do Sejmu, takich podpisów musi być 500 tys.

21 stycznia ruch Kukiz’15 uruchomił stronę internetową, na której zachęca do zbierania podpisów w sprawie organizacji referendum dotyczącego przyjęcia przez Polskę uchodźców.

„Gospodarzem w Polsce nie jest obecna, ani żadna inna władza, tylko Obywatele. To Obywatele powinni decydować czy i kogo przyjmiemy do naszej Ojczyzny” – czytamy na stronie dzienreferendalny.pl.

„Pomóż nam zorganizować referendum w tej sprawie. Razem zmusimy władzę do zmiany decyzji o przyjęciu imigrantów przez Polskę” - zachęca Kukiz'15.

Formularz potrzebny do zbierania podpisów można pobrać ze strony ruchu. Wypełniony należy przesłać na adres biura poselskiego Pawła Kukiza lub przekazać bezpośrednio posłowi Kukiz’15, urzędującemu w konkretnym mieście.

„Nieważne czy zbierzesz 20 czy 300 podpisów. Każdy podpis się liczy. Sąsiedzi, znajomi – wszyscy pełnoletni obywatele Polski mogą się podpisać” - informuje Kukiz’15.

Jak dowiedział się portal "300polityka", w ciągu dwóch miesięcy ruch zebrał 200 tys. podpisów. Ale referendum nadal jest pod znakiem zapytania. Aby projekt trafił do Sejmu, takich podpisów musi być aż 500 tys.

Czytaj też: Kukiz chce referendum w sprawie uchodźców i atakuje PiS

Portal informuje jednak, że w najbliższy weekend (2-3 marca) planowana jest duża akcja zbierania podpisów w największych miastach Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Art8;) 2016-04-02 13:02:15
    Brawo Paweł !!! Nie dla islamizacji Polski i całej Europy wschodniej. Europa zachodnia okazała muzułmanom serce i zobaczcie co się dzieje:(. I taka jest prawda.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA