REKLAMA

Bezrobocie, sierpień 2017: Mniej bezrobotnych w dziewięciu województwach. Stopa bezrobocia nadal niska

  • Autor: PAP/AT
  • 06 września 2017 11:09
Bezrobocie, sierpień 2017: Mniej bezrobotnych w dziewięciu województwach. Stopa bezrobocia nadal niska W sierpniu 2017 r. bezrobocie w Polsce pozostało na poziomie z lipca 2017 r. (fot.pixabay.com)

Stopa bezrobocia w sierpniu 2017 r. pozostała na poziomie 7,1 proc. - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

• W porównaniu do lipca br. stopa bezrobocia nie uległa zmianie.

• Spadek liczby bezrobotnych w sierpniu odnotowano w 9 województwach.

• Najniższe bezrobocie utrzymuje się w województwie wielkopolskim, a najwyższa w warmińsko-mazurskim.

7,1 proc. - tyle według szacunków MRPiP wyniosła stopa bezrobocia w sierpniu.

W sierpniu bezrobocie pozostało na poziomie z lipca - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Według resortu pracy liczba bezrobotnych na koniec sierpnia 2017 r. wyniosła ponad 1 mln 137 tys. (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do lipca br. spadła o 2,6 tys. czyli 0,2 proc.

Spadek liczby bezrobotnych w sierpniu odnotowano w 9 województwach, przy czym najsilniejszy w: kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, opolskim, mazowieckim i śląskim.

MRPiPS poinformowało, że najniższa stopa bezrobocia (na poziomie 4,1 proc.) utrzymuje się w województwie wielkopolskim, a najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim (12 proc.).

Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy w sierpniu 152,2 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To o 15,3 tys. (11,2 proc.) więcej w stosunku do lipca br.

Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w sierpniu 2017 roku wyniosła 152,2 tys. i w porównaniu do lipca 2017 roku wzrosła o 15,3 tys. czyli o 11,2 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA