REKLAMA

Biskup krakowski, kard. Dziwisz jest wdzięczny za pomoc władz w organizacji ŚDM

  • Autor: PAP/GP
  • 19 maja 2016 07:50
Biskup krakowski, kard. Dziwisz jest wdzięczny za pomoc władz w organizacji ŚDM Kardynał Dziwisz jest ważna postacią polskiego Kościoła z racji wieloletniej znajomości z Janem Pawłem II. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który w środę (18 maja) uczestniczył w uroczystości konsekracji kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II w Toruniu podziękował władzom państwowym za wsparcie w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży.

- Tu są władze centralne, chcę im podziękować za włączenie się i pomoc w przygotowanie tych Dni, wszystkim dzięki - powiedział kard. Dziwisz.

W uroczystości, której przewodniczył legat papieski kard. Zenon Grocholewski, uczestniczyła premier Beata Szydło z licznymi członkami rządu, m.in. z szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Beatą Kempą, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Obecny był prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski i szef gabinetu prezydenta Andrzej Dudy, Adam Kwiatkowski.

- Wyjątkowym dziełem Jana Pawła II są Światowe Dni Młodzieży, jedna z najbardziej trafnych inicjatyw nowej ewangelizacji współczesnego świata. Decyzji papieża Franciszka, ale także charyzmatowi św. Jana Pawła II zawdzięczamy to, że za dwa miesiące Polska i Kraków będzie gościć młodych z całego świata. Przyjadą oni do ojczyzny Jana Pawła II, aby razem z nami przeżyć święto wiary i ukazać światu zawsze młode oblicze Kościoła. Chcemy podzielić się nimi ponadtysiącletnim doświadczeniem życia według ewangelii i bogactwem polskiej kultury - powiedział kard. Dziwisz.

Czytaj: Nie widać końca serialu pod tytułem Trybunał Konstytucyjny

Metropolita krakowski apelował, aby Radio Maryja, Telewizja Trwam i inne środki przekazu ukazywały młodym i wszystkim ważność zbliżającego się wydarzenia. Zachęcał też, aby codzienną modlitwą wspierać to wielkie dzieło wielkiej ewangelizacji.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA