REKLAMA

Biskup ponowił apel do polityków: Niedziela wolna od pracy

  • www.pulshr.pl
  • Autor: gp/PulsHr.pl
  • 29 maja 2017 08:30
Biskup ponowił apel do polityków: Niedziela wolna od pracy Wśród przebywających w Piekarach był prezydent Andrzej Duda (fot.Krzysztof Sitkowski/PPRP)

W czasie 70. pielgrzymki do Piekar Śląskich biskupi ponowili apel o wolną od handlu i pracy niedzielę. Mówili o tym w niedzielę (28 maja) arcybiskup Wiktor Skworc i metropolita wrocławski Józef Kupny.

W czasie trwania dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc zdecydował się zabrać głos w toczącej się dyskusji o wolnej od handlu niedzieli. Pielgrzymka miała miejsce w niedziele 28 maja. Hierarcha mówił, by "niedzielę zwrócić człowiekowi".

- Wolna niedziela nie jest dla człowieka luksusem, ale prawem, które państwo powinno chronić jak świętość - mówił katowicki metropolita.

W apelu pojawiła się też krytyka "bezmyślnej konsumpcji", która stanowi niebezpieczną stronę w szerszej równowadze w życiu człowieka. Drugą stroną jest praca, wartość sama w sobie. Zdaniem arcybiskupa Skworca hasło "niedziela - Boża i nasza" pozostało aktualne również po zmianie ustrojowej, której dokonała Polska u przełomu lat 80. i 90. XX wieku.

W trakcie uroczystej mszy świętej o wolne niedziele zaapelował również metropolita wrocławski Józef Kupny.

Wśród przebywających w Piekarach był prezydent Andrzej Duda. Pielgrzymi w tym roku po raz 70. odwiedzili sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • co dzień daję na mszy 2017-05-29 22:18:19
    Słusznie. Wszyscy Polacy łącznie z niemowlętami powinni w niedzielę być co najmniej dwa razy w Kościele i każdy z nas winien dawać suto na tacę. To nie jest praca tylko sama radość i przyjemność, że wolno nam dotować NASZ UKOCHANY SZACOWNY KLER
  • mvrgr 2017-05-29 09:21:17
    to niech nie pracuje jak mu się nie podobaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA