REKLAMA

Biuro Legislacyjne Sejmu i minister zdrowia inaczej widzą darmowe leki dla osób 75+

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekAptek.pl
  • 17 marca 2016 08:41
Biuro Legislacyjne Sejmu i minister zdrowia inaczej widzą darmowe leki dla osób 75+ Recepty na leki 75+ wypiszą tylko lekarze POZ . (fot.:pixabay.com)

Przyjęcie projektu 75+ w obecnym brzmieniu może być sprzeczne z zasadami poprawnej legislacji - ocenia Biuro Legislacyjne Sejmu. Ale zdaniem wiceministra zdrowia, takiego zagrożenia nie ma.

Sejmowe komisje - zdrowia i polityki senioralnej - pozytywnie zaopiniowały w środę (16 marca) projekt ustawy dającej osobom po 75. roku życia prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na tzw. liście "S".

Celem wspólnego posiedzenia było rozpatrzenie sprawozdania podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw.

Prace podkomisji zreferował poseł Tomasz Latos (PiS), a w dalszej części posiedzenia zarówno on, jak również przewodniczący komisji zdrowia i Bartosz Arłukowicz (PO) oraz Biuro Legislacyjne Sejmu zgłosili poprawki i uwagi do projektu.

Więcej przeczytasz na portalu RynekAptek.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA