REKLAMA

Biurokracja dla pracodawcy jest najgorsza. Lektura przepisów zabiera mu 3,5 godziny dziennie

  • Autor: Pulshr.pl/JS
  • 26 stycznia 2016 09:11
Biurokracja dla pracodawcy jest najgorsza. Lektura przepisów zabiera mu 3,5 godziny dziennie Przepisy podatkowe w Polsce to wieża dokumentów o wysokości około 40 centymetrów. (Fot.: Flickr, Denise Chan, CC3.0)

• Jak wynika z raportu firmy Grant Thornton, przedsiębiorca, by być na bieżąco, musi poświęcić dziennie 3,5 godz. na lekturę przepisów.
• Zdaniem Andrzeja Malinowskiego z Pracodawców RP biurokratyzm stanowi dla polskich przedsiębiorców problem dużo większy niż ostra konkurencja.

Wyniki raportu, o którym pisze, mówią, że na biurokrację składa się niejasne i obszerne prawo podatkowe, sprawozdania, które należy przedstawiać w urzędach, mnogość i kiepska jakość przepisów gospodarczych oraz "przewlekłość przepisów administracyjnych".

Przedsiębiorca, by być na bieżąco, musi poświęcić dziennie 3,5 godz. na lekturę przepisów.

– Jednym z podstawowych hamulców, na jakie zwracają uwagę właściciele firm, jest niezmiennie nadmierny biurokratyzm. Bezsensowne procedury i regulacje marnują ich olbrzymi potencjał. Dlatego właśnie tak bardzo potrzebujemy lepszego prawa podatkowego, nowego Kodeksu pracy i przede wszystkim efektywnej administracji publicznej, która rzeczywiście nastawiona będzie na pomoc biznesowi, a nie na utrudnianie mu życia – mówi Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

Czytaj więcej na pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA