REKLAMA

Błaszczak: jesteśmy blisko porozumienia ws. reformy sądownictwa

  • Autor: bad/PAP
  • 21 października 2017 11:38
Błaszczak: jesteśmy blisko porozumienia ws. reformy sądownictwa W piątek prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. poprawek złożonych przez PiS do projektów prezydenta o SN i KRS. fot. pixabay

Jesteśmy blisko porozumienia ws. reformy wymiaru sprawiedliwości – powiedział w sobotę szef MSWiA Mariusz Błaszczak odnosząc się konsultacji między KPRP a PiS. Jak ocenił, będzie ono miało kształt, który „zapewni uzdrowienie chorego wymiaru sprawiedliwości”.

W piątek prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. poprawek złożonych przez PiS do projektów prezydenta o SN i KRS. Było to już czwarte spotkanie obu polityków w tej sprawie. Podczas dwugodzinnej rozmowy prezydent przekazał liderowi Prawa i Sprawiedliwości na piśmie swoje uwagi dotyczące propozycji PiS do jego projektów.

Błaszczak był pytany w RMF FM, dlaczego nie doszło do porozumienia polityków. Według niego, powodem są uwagi zgłoszone przez prezydenta, które wymagają przemyślenia. - My analizujemy te uwagi - stwierdził.

Jak zaznaczył, prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił go po spotkaniu, że "jest dobrej myśli". - Wciąż aktualne jest przesłanie, z którym szedł prezydent do wyborów. Przesłanie, które wynika z programu PiS, a więc dogłębna reforma wymiaru sprawiedliwości - dodał.

Na pytanie, kto powinien ustąpić, żeby na piątym spotkaniu możliwe było porozumienie odpowiedział, że "trudno dywagować". - Jesteśmy blisko porozumienia i mam nadzieję, że porozumienie będzie. A porozumienie będzie miało taki kształt, który zapewni uzdrowienie chorego wymiaru sprawiedliwości - powiedział.

Błaszczak odniósł się także do wypowiedzi Jacka Sasina (PiS), który podkreślił w piątek, że Jarosław Kaczyński "jest kimś ważniejszym niż premier". - Jest liderem obozu rządzącego, a więc postacią bardzo ważną dla obozu władzy i autorem np. naszego programu. Kwestia reformy wymiaru sprawiedliwości to też jest autorstwo Jarosława Kaczyńskiego. Uważam, że w naszym obozie władzy premier Kaczyński jest najwybitniejszym politykiem, ma największe doświadczenie - ocenił minister.

Pytany, czy w przypadku rekonstrukcji rządu Jarosław Kaczyński zasiądzie w fotelu premiera, szef MSWiA odparł, że nie wie, "czy i jak głęboka będzie rekonstrukcja".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA