REKLAMA

Błaszczak o zagrożeniu atakami terrorystycznymi w Polsce

  • Autor: PAP/EM
  • 03 lutego 2017 13:56
Błaszczak o zagrożeniu atakami terrorystycznymi w Polsce (fot.:youtube.com)

• Polska nie jest zagrożona atakami terrorystycznymi - zapewnił minister MSWiA Mariusz Błaszak.
• "Przygotowaliśmy Polskę na to, żeby strzec bezpieczeństwa obywateli naszego kraju" - podkreślił.

Mariusz Błaszczak odniósł się w radiowej Jedynce do ataku terrorystycznego we Francji. "Polska nie jest zagrożona atakami terrorystycznymi. Ataki terrorystyczne to plaga Francji, Niemiec, Belgii. Zresztą we Francji mamy stan wyjątkowy z powodu tego, że wcześniej do zamachów terrorystycznych dochodziło" - zaznaczył.

Mężczyzna, który krzyczał "Allahu Akbar", zaatakował w piątek (3 lutego) maczetą lub nożem patrol wojskowy w pobliżu paryskiego Luwru. Napastnik został ciężko postrzelony przez żołnierza. Atak miał charakter terrorystyczny.

Jak podkreślił szef MSWiA, za monitorowanie bezpieczeństwa odpowiedzialne jest m.in. centrum antyterrorystyczne w ABW. "Trzymamy rękę na pulsie" - zapewnił.

"Przygotowaliśmy Polskę na to, żeby strzec bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Wprowadziliśmy ustawę antyterrorystyczną, która daje realne, skuteczne narzędzie przeciwdziałania groźnym sytuacjom" - dodał.

Błaszczak zwrócił uwagę, że ustawa antyterrorystyczna została wykorzystana m.in. podczas ŚDM. "Na podstawie tej ustawy byli deportowani ci, którzy mogli być niebezpieczni" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA