REKLAMA

Błaszczak o zmianach w policji: Postawiłem na młodych oficerów

  • Autor: GP
  • 25 października 2016 08:11
Błaszczak o zmianach w policji: Postawiłem na młodych oficerów Mariusz Błaszczak przypomniał, że jest w policji pokolenie, które nie ma w biografii pracy w MO PRL. (fot.:facebook.com/Mariusz-Błaszczak)

• Mariusz Błaszczak, szef MSWiA zapowiedział zmiany w policji. Kluczem do tych zmian będzie modernizacja i postawienie na nowe, młode pokolenie.
• Polityk zapewnił, że wywalczył w budżecie na 2017 rok pieniądze na ten cel. Za symptomy dobrych zmian w  formacji uznał udane działanie służb w czasie Światowych Dni Młodzieży (ŚDM).
• Mariusz Błaszczak jest przekonany, że w nadchodzącym sprawdzianie 11 listopada policja też zda egzamin.

We wtorek (25 października) minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odpowiadał na pytania dziennikarzy w Polskim Radio. Na antenie padły pytania o policję, w której przygotowywana jest zmiana pokoleniowa. Od dłuższego czasu w opinii publicznej mówi się o przygotowywanej zmianie w etatach policji.

- Postawiłem na młodych, ale doświadczonych oficerów - mówił Błaszczak. - Od przełomu minęło już 27 lat - podkreślał polityk. Odnosząc się do faktu, że wraz z wolną Polską dorosło pokolenie obywateli, i funkcjonariuszy Policji, którzy nie mają w biografii epizodu pracy w PRL.

Odnośnie tego tematu Błaszczak przytoczył jeszcze jedną statystykę.

- Ponad 16 proc. wszystkich dowódców w szeregach policji to wciąż ludzie, którzy rozpoczynali swoją służbę w Milicji Obywatelskiej.

Informacją, która powinna ucieszyć funkcjonariuszy jest fakt, że Błaszczak zapewnił zabezpieczenie środków na modernizację służb w budżecie. 

Za prognostyk tego jak zmienia się policja minister uznał udane działanie formacji w czasie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Za najważniejszy cel przed policją minister postawił nadchodzące listopadowe święto. - Policja będzie przygotowana, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas 11 Listopada.

Sytuacja w Warszawie w Święto Niepodległości zapowiada się problematycznie dla policji. W czasie polskiego święta obchody w stolicy zapowiedzieli przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji (KOD), a także, tradycyjnie, ruchy narodowe.

Minister Błaszczak wcześniej, we wrześni, zastanawiał się, czy przedstawiciele KOD nie chcą doprowadzić do prowokacji wobec środowisk narodowych. Za te słowa spotkała go krytyka ze strony opozycji.

Jednocześnie policja zapewnia, że jest przygotowana na wszelkie ewentualności 11 Listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA