REKLAMA

Błaszczak podpisał dokument usprawniający przekazywanie zgłoszeń alarmowych

  • Autor: PAP/JS
  • 26 września 2016 17:39
Błaszczak podpisał dokument usprawniający przekazywanie zgłoszeń alarmowych Mariusz Błaszczak podpisał w Kielcach dokument pozwalający na szybsze przekazywanie zgłoszeń alarmowych z centrów powiadamiania ratunkowego do policji i straży pożarnej. (fot. MSWiA)

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, podpisał w Kielcach dokument pozwalający na szybsze przekazywanie zgłoszeń alarmowych z centrów powiadamiania ratunkowego do policji i straży pożarnej.

Według ministra dokument umożliwi sprawniejszą pracę centrów powiadamiania ratunkowego w sytuacjach "dramatycznych", kiedy zagrożone jest "zdrowie i życie ludzkie".

- Już niepotrzebne będzie dodatkowe potwierdzenie telefoniczne napływających informacji. Wystarczy wypełnienie formularza przez pracownika centrum powiadamiania ratunkowego - wyjaśniał Błaszczak.

Formularz trafi bezpośrednio do odpowiedniej służby odpowiedzialnej za udzielenie pomocy - czyli policji lub straży pożarnej.

- To jest znak czasu, że coraz więcej funkcji wykonujemy przy użyciu systemów elektronicznych, ale nie łudźmy się, zawsze najważniejszy jest człowiek - podkreślił szef MSWiA.

Do tej pory osoba dzwoniąca na numer alarmowy 112 była albo łączona telefonicznie z odpowiednią służbą, ewentualnie operator przekazywał policji lub straży pożarnej odpowiednie informacje.

- W tej chwili osoba zgłaszające jakieś zdarzenie rozmawia z operatorem, a ten podczas tej rozmowy wypełnia tzw. formatkę, czyli elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który trafia do poszczególnych służb - tak działanie systemu opisał PAP zastępca kierownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach, Piotr Mamla.

Według Mamli, podpisany przez ministra dokument wejdzie w życie po jego publikacji w Monitorze Polskim. Powinno to nastąpić pod koniec października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA