REKLAMA

Błaszczak: policja zapewni bezpieczeństwo świętującym 11 listopada

  • Autor: pt/pap
  • 26 października 2016 13:23
Błaszczak: policja zapewni bezpieczeństwo świętującym 11 listopada Beata Szydło i Mariusz Błaszczak (fot.premier.gov.pl)

• Policja będzie stała na straży bezpieczeństwa wszystkich, którzy będą chcieli uczcić Święto Niepodległości 11 listopada - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
• Premier Szydło powiedziała, że 11 listopada ma być świętem radości i niepodległości wszystkich Polaków.

"To prezydent Warszawy decyduje o trasie przebiegu poszczególnych manifestacji. Ja chciałbym zapewnić wszystkich, którzy wybierają się 11 listopada do Warszawy, że policja zapewni bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy chcą oddać cześć twórcom niepodległości Polski i chcą uczestniczyć w tym święcie" - powiedział Błaszczak podczas wspólnej konferencji prasowej z premier Beatą Szydło w Ostrowie Wielkopolskim.

Premier Szydło powiedziała zaś, że 11 listopada ma być "świętem radości i niepodległości wszystkich Polaków". "Żebyśmy wszyscy mieli poczucie godności życia w wolnej i wspaniałej ojczyźnie; na to zasługuje Polska i na to zasługują Polacy" - dodała.

Od lat w dniu Święta Niepodległości w Warszawie odbywa się organizowany przez środowiska narodowe Marsz Niepodległości. Oddzielny marsz - pod hasłem "Za wolność naszą i waszą" - zapowiedziała koalicja organizacji lewicowych, antyfaszystowskich i anarchistycznych m.in. Partia Razem; zapowiadany jest również marsz KOD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA