REKLAMA

Błaszczak: relokacja przyciągnie kolejną falę emigrantów

  • Autor: pt/pap
  • 07 września 2016 19:08
Błaszczak: relokacja przyciągnie kolejną falę emigrantów Błaszczak: uszczelnienie granic jest rozwiązaniem problemów z emigrantami (fot.mswia.gov.pl)

Uszczelnienie granic zewnętrznych Unii Europejskiej jest najlepszym rozwiązaniem problemów z emigrantami - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Jak podało RMF FM, grecki minister Panos Kurumplis 1 września wystosował list do Komisji Europejskiej oraz wszystkich ministrów spraw wewnętrznych krajów Unii. Pisze w nim, że państwa członkowskie nie wywiązują się z ubiegłorocznych zobowiązań dotyczących przyjęcia przydzielonych im kontyngentów emigrantów. Minister zaznacza, że przeszło 7700 uchodźców zarejestrowanych w Grecji czeka na przyjęcie przez kraje Unii.

Relokacja przyciągnie kolejnych uchodźców

"Relokacja emigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej jako system, który zatamuje napływ migrantów do Europy, jest tezą fałszywą. To czynnik, który przyciągnie kolejne fale emigracji" - ocenił podczas konferencji prasowej w Szczecinie minister Mariusz Błaszczak.

Jak zapewnił, podczas spotkań z ministrami spraw wewnętrznych państw unijnych wielokrotnie zaznaczał, że "ten problem trzeba rozwiązać w inny sposób, poprzez uszczelnienie granic zewnętrznych Unii Europejskiej". Jak podkreślił, "polska granica zewnętrzna jest szczelna".

Szef MSWiA powiedział, że "kilka dni temu była próba stworzenia nowego szlaku przerzutu emigrantów muzułmańskich przez Polskę na granicy z Białorusią" i że polskie służby udaremniły stworzenie tego szlaku.

Wkład w bezpieczeństwo Europy

"Jesteśmy aktywni, jeżeli chodzi o naszą straż graniczną, która pracuje na granicy bułgarsko-tureckiej. Już niedługo będzie również na granicy grecko-macedońskiej i serbsko-węgierskiej. To jest nasz wkład w zapewnienie bezpieczeństwa Europie" - wyjaśnił Błaszczak.

"W odróżnieniu od tych polityków, którzy ulegają poprawności politycznej, twierdzę wprost, że istnieje związek między napływem do Europy uchodźców, a w rzeczywistości emigrantów muzułmańskich, a aktami terrorystycznymi, jakie miały miejsce we Francji" - dodał.

Minister podkreślił, że jego zadaniem jest "zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom". "Nie zgodzę się na to, żeby poprzez przyjmowanie emigrantów muzułmańskich doprowadzić do stanu zagrożenia" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA