REKLAMA

Błaszczak: Winni niszczenia mienia w Ełku poniosą odpowiedzialność

  • Autor: PAP/JS
  • 04 stycznia 2017 14:59
Błaszczak: Winni niszczenia mienia w Ełku poniosą odpowiedzialność Szef MSWiA Mariusz Błaszczak (fot. MSWiA/twitter)

Winni niszczenia mienia w zamieszkach w Ełku poniosą odpowiedzialność - zapewnił szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Pytany o przebieg zajść i postawę policji podczas zdarzeń w Ełku, po zabójstwie młodego Polaka, Błaszczak powiedział, że "policja zachowywała się w sposób stanowczy".

"Wszyscy ci, którzy dopuścili się zniszczenia mienia, zostali zatrzymani, prokurator postawił im zarzuty" - dodał.

"Nie ma pobłażania dla tych, którzy niszczą mienie, którzy dopuszczają się czynów chuligańskich. Wszyscy ci, którzy dopuścili się takich zachowań, poniosą za to odpowiedzialność. Odpowiedzialność poniosą też ci którzy doprowadzili do zabójstwa obywatela polskiego" - podkreślił minister.

Przytoczył też dane dotyczące postępowań w sprawach przestępstw z nienawiści. Według policji w 2016 r na ponad 717 tys. postępowań 765 dotyczyło przestępstw z nienawiści, stanowiąc ok. 1 prom. ogółu postępowań.

W sobotę ok. 23, w wyniku awantury w barze z kebabem, doszło do zabójstwa 21-letniego Polaka. Zarzuty zabójstwa postawiono Algierczykowi - właścicielowi baru - oraz pracującemu w lokalu kucharzowi, Tunezyjczykowi. Dzień po wydarzeniu przed barem doszło do gwałtownych protestów; niektórzy ich uczestnicy wybijali szyby i niszczyli rzeczy w witrynie lokalu; rzucano petardami, butelkami oraz kamieniami w stronę funkcjonariuszy i radiowozów. Zatrzymano 28 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA