REKLAMA

Błaszczak wyróżnił "Młodych Bohaterów"ze Szczecina

  • Autor: PAP/JS
  • 05 grudnia 2016 18:27
Błaszczak wyróżnił "Młodych Bohaterów"ze Szczecina Błaszczak wręczył medale "Młodego Bohatera" uczennicom XII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie - Alicji Trelak i Klaudii Sałacie (fot. MSWiA/twitter)

• Licealistki, które udzieliły pomocy poszkodowanemu w wypadku, odebrały wyróżnienia z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.
• Minister podkreślał, że bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów rządu.

Błaszczak wręczył medale "Młodego Bohatera" uczennicom XII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie - Alicji Trelak i Klaudii Sałacie. Nastolatki były świadkami dachowania samochodu i uderzenia w drzewo. Alicja wezwała pogotowie, a Klaudia udzieliła kierowcy pierwszej pomocy. Nie opuściły poszkodowanego aż do przyjazdu służb ratunkowych.

"Wydawałoby się, że dwie młode dziewczyny podczas wypadku mogą niewiele zrobić" - powiedział Błaszczak. "Mogą jednak bardzo wiele zrobić, mogą przede wszystkim zwrócić się o pomoc, mogą poczekać, aż ta pomoc nadejdzie, i w ten sposób mogą uratować zdrowie, a nawet życie ludzkie. Z pozoru wydaje się, że to mało, a faktycznie to bardzo dużo. Serdecznie wam dziękuję i gratuluję" - powiedział po wręczeniu medali.

Czytaj też: Szef MSWiA ws. powrotu delegacji z Londynu: Żadne procedury nie zostały złamane

"Rząd PiS bezpieczeństwo traktuje, jako jeden ze swoich priorytetów. Zrobimy wszystko, żeby poziom bezpieczeństwa był wyższy" - podkreślał szef MSWiA. Błaszczak nawiązał także do posterunku policji, który wcześniej otworzył w Dygowie (Zachodniopomorskie). "To są nasze konkretne działania. Żeby było bezpiecznie, policja musi być związana ze społeczeństwem. Policja musi mieć odpowiednie narzędzia, żeby stać na straży bezpieczeństwa. Stąd program modernizacji służb mundurowych przyjęty przez rząd PiS" - dodał.

Szef MSWiA obejrzał także pokaz programu wykorzystującego wirtualną rzeczywistość, używanego do szkoleń z zakresu bezpieczeństwa.

Akcja "Młody Bohater" to inicjatywa ministerstwa, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda jest wręczana osobom poniżej 18 roku życia, które ocaliły komuś życie lub przyczyniły się do tego.

Błaszczak odwiedził w poniedziałek Pomorze Zachodnie. Po wręczeniu medali licealistkom był także w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, gdzie wziął udział w otwarciu nowych stanowisk punktu obsługi w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Ostatni punkt wizyty to udział w konferencji podsumowującej działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA