REKLAMA

Błaszczak zarzuca KOD agresję: "Planują drakę"

 • Autor: GP
 • 27 września 2016 11:16
Błaszczak zarzuca KOD agresję: "Planują drakę" Mariusz Błaszczak ocenia, że PO i KOD chcą zakłócić spokój w czasie obchodów 11 listopada. (fot.:mariuszblaszczak.pl)

• Minister Mariusz Błaszczak negatywnie ocenił zapowiedź Komitetu Obrony Demokracji (KOD) zorganizowania manifestacji 11 listopada. Polityk zarzuca Komitetowi szukanie politycznej draki.
• Podobnie negatywnie odniósł się do listu Hanny Gronkiewicz-Waltz, która pisała do niego o zwrócenie uwagi na ksenofobię w stolicy.
• KOD chce 11 listopada świętować. Mateusz Kijowski przekonuje, że to święto "wszystkich Polaków".

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak w TVP referował, jak PiS postrzega szykowaną na Święto Niepodległości manifestację Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Błaszczak zaznaczał, że widzi w tym działaniu polityczną prowokację, zwłaszcza wobec tradycyjnie maszerującego w Warszawie Marszu Niepodległości środowisk prawicowych.

- My jesteśmy spokojni - mówił Błaszczak. - KOD na 11 listopada planuje drakę, która ma służyć zagranicy. Poczytajmy sobie, pośledźmy Twittera. Oni planują drakę - kontynuował minister. Rząd od dłuższego czasu przekonuje, że opozycja i KOD starają się zaszkodzić Polsce i polskim władzom na arenie międzynarodowej.

W tym temacie polityk skomentował też list jaki prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wystosowała do niego. Polityk PO pisała w nim, odwołując się do sytuacji w stolicy, w której doszło do kilku ataków na tle rasy i przynależności narodowościowej. 

W poniedziałek (26 września) Mateusz Kijowski w TVN 24 zapowiedział, że KOD będzie w Warszawie organizował kolejny protest 11 listopada.

- 11 listopada to jest dzień, kiedy wszyscy Polacy mają swoje święto - mówił lider KOD. - A narodowcy urządzają marsz. Jedną z wielu inicjatyw, które się odbywają.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • PO-hańba i Wstyd!! 2016-09-28 11:03:42
  1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi) 43) Afera CIECHu
 • Danka 2016-09-28 01:11:28
  Do POLAK: KOCHAJĄ ich niemcy nie UE!!!!!!!!!!!!! UE rządzą niemcy(szulc ,tusk,timmermans to są pewni ludzie którzy służą wiernie niemcom!!!
 • Tom 2016-09-28 01:03:59
  Do odkodowywacz: Zrozum to są AGENCI nie POLACY!!! Robią to dla SWOICH(niemców) i im SŁUŻĄ!!!
 • POLAK 2016-09-27 23:15:41
  Do Prawdziwi patrioci Brawo!: ''trzeba być idiotą by się nazywać patriotą '', na szczęście takich ''patriotów'' jest tylu co w KODzie ciesz cie się , że was Unia kocha ale POLACY nie
 • Prawdziwi patrioci Brawo! 2016-09-27 14:16:06
  11listopada bieszącego roku jako wojskowy weźmiemy chętnie licznie udział w Manifestacji KOD przy hymnie Narodowym, bez apelu psychopatów smoleńskich w powyższym dniu odkąd 1918roku odzyskaliśmy utracony byt Państwa Polskiego podobnie jak obecnie w zmęcie rewolucji i wojny gdzie monarchia Węgier i Rosji chyliła się ku upadkowi podobnie jak na obecną chwilę Kaczyński PiS i KPRM .
 • odkodowywacz 2016-09-27 13:23:30
  Już dawno pisałem i mówiłem, że KOD i opozycja są po prostu chorzy na głowy. Wolą aby okupant rządził naszym Krajem. To są debile, jak małe dzieci, które się bawią zapałkami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA