REKLAMA

Bochenek: Nie ma żadnych projektów, które zmieniałyby funkcjonowaniu mediów w Polsce

  • Autor: PAP/AT
  • 23 stycznia 2017 07:48
Bochenek: Nie ma żadnych projektów, które zmieniałyby funkcjonowaniu mediów w Polsce Wtedy kiedy powstanie konkretny projekt legislacyjny dot. pracy mediów będziemy mogli mówić o szczegółach - powiedział rzecznik rządu (Rafał Bochenek, fot.facebook.com)

• W tym momencie nie ma żadnych projektów legislacyjnych, które miałyby cokolwiek zmienić w funkcjonowaniu mediów w Polsce - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Zapewnił, że jeżeli zostaną podjęte jakiekolwiek działania w tej sprawie, rząd będzie o tym informował.

Bochenek odniósł się w ten sposób do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który na sobotnim spotkaniu z działaczami partii w Łódzkiem powiedział: "Potrzebna jest reforma mediów, chcemy aby dążyli oni do prawdy, a nie opowiadali się za jedną stroną".

"Jeżeli zostaną podjęte jakiekolwiek działania to oczywiście będziemy na ten temat informowali. W tym momencie nie ma żadnych projektów legislacyjnych, które miałyby cokolwiek zmienić w funkcjonowaniu mediów w Polsce" - przekonywał w Polsat News Bochenek.

Rzecznik rządu dodał, że nie skupiałby się bardzo na tej zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. "Wtedy kiedy powstanie konkretny projekt legislacyjny będziemy mogli mówić o szczegółach, jakby to miało ewentualnie wyglądać. Na pewno jest tutaj kwestia wprowadzenia większej odpowiedzialności za słowo, większej może jawności i też przejrzystości przekazu" - podkreślił.

Pytany, kto będzie badał tę jawność, przejrzystość, odpowiedzialność za słowo, Bochenek powiedział: "Jeżeli powstanie konkretny projekt legislacyjny, to wtedy jak najbardziej będziemy mogli o tym porozmawiać i nieco więcej będę mógł powiedzieć na temat tego, jak to będzie wyglądało, jak będzie koordynowane, jak to będzie weryfikowane".

Czytaj też: Media w Sejmie. Karczewski: Wracają "stare" zasady pracy

Dopytywany, czy będzie to oceniał prezes PiS Jarosław Kaczyński albo premier Beata Szydło, odpowiedział: "Nie, absolutnie nie". "Jesteśmy wolnym, demokratycznym krajem i tak naprawdę w każdym demokratycznym państwie istnieją wolne media i my również takowe mieć będziemy, takie mamy, takie funkcjonują" - zapewnił rzecznik rządu.

Bochenek powiedział też, że jeżeli powstanie taka ustawa, będzie ona podlegała konsultacjom.

W jego ocenie "pewne uporządkowanie spraw, byłoby być może zasadne". "Oczywiście o tym będą decydowali ministrowie" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA