REKLAMA

BOR: Postępowanie ws. parkowania samochodu minister edukacji narodowej

  • Autor: PAP/JS
  • 27 kwietnia 2017 16:01
BOR: Postępowanie ws. parkowania samochodu minister edukacji narodowej Anna Zalewska (fot.men.gov.pl)

Szef BOR gen. Tomasz Miłkowski nakazał rozpoczęcie postępowania ws. nieprawidłowego parkowania samochodu BOR na miejscu dla niepełnosprawnych. Chodzi o rządowe auto, którym na spotkanie w Sieradzu przyjechała szefowa MEN Anna Zalewska.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska pojechała do Sieradza na otwarcie sali gimnastycznej w szkole integracyjnej. Na zdjęciu udostępnionym m.in. przez posła PO Cezarego Tomczyka widać, że czarny mercedes zaparkowany został na tzw. kopercie czyli miejscu dla uprawnionych osób niepełnosprawnych.

"Decyzją Szefa Biura Ochrony Rządu gen. Tomasza Miłkowskiego, w dniu 27 kwietnia br. wszczęto postępowanie wyjaśniające w sprawie nieprawidłowości podczas manewru parkowania pojazdu służbowego BOR na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, do którego doszło 26 kwietnia 2017 roku w Sieradzu" - napisano w komunikacie BOR.

Jednocześnie BOR wyraża "ubolewanie, iż ewentualne nieprawidłowości mogły przyczynić się do negatywnego odbioru inicjatywy Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, związanej z udziałem w otwarciu sali gimnastycznej w lokalnej szkole integracyjnej".

Niedawno media informowały o tym, że limuzyna BOR, którą do Wrocławia przyjechał minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, zaparkowana została na miejscu dla niepełnosprawnych. Jak podał wprost.pl ministerstwo tłumaczyło później, że miejsce parkingowe zostało zarezerwowane przy okazji miejsc noclegowych. Po przyjeździe okazało się jednak, że brak jest miejsc parkingowych, mimo dokonanej rezerwacji i jedynymi dostępnymi były dwa, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. "Obsługa hotelowa wskazała jedno z dostępnych miejsc oraz pozostawała w kontakcie z oficerem BOR w razie konieczności przestawienia samochodu" - wyjaśniono.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA